Novinky

27.10.2015 09:21

8. listopad se nám blíží a s ním termín dalšího ročníku BoBoBěhu - krásného a náročného horského běhu podzimními Jizerkami. Trať o délce 30 km prověří opravdu každého. A to zejména ve druhé polovině, kdy na závodníky čeká výběh divokým údolím Bílého Štolpichu na Bílou kuchyni a dále až na Olivetskou horu. Odměna v cíli čeká ale také na každého - podobě jako u lyžařského BoBoloppetu věcnou cenu v hodnotě nad 100 Kč obdrží všichni závodníci. Pro první tři muže a ženy jsou pak připraveny ceny od sponzorů.

Přihlášení je možné on-line do středy 4. 11. po registraci na stránce  http://www.boboloppet.com/bobobeh/registrace/ a po zaplacení startovného 100 Kč. Poté je možné přihlášení na místě za startovné 200 Kč.

  Těšíme se na vás na startu v Bedřichově!

27.09.2015 18:59

Druhý ročník domácího seriál závodů na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics se v neděli uzavřel na Ještědu.

Trať závodu Silvini Skiroll (c)up Ještěd, který se konal zároveň jako Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích do vrchu, vedla z Janova Dolu na vrchol Ještědu (12 km, převýšení 600 m). Na start hlavního závodu klasickou technikou se postavilo celkem 96 mužů a juniorů a 21 žen a juniorek.

V kategorii mužů obhájil loňské vítězství Martin Jakš (TJ Dukla Liberec) v čase 41:16,3, o 11,3 vteřiny před druhým Lukášem Bauerem (TJ Dukla Liberec). Na třetím místě doběhl se ztrátou 1 minuta a 53,9 vteřiny jejich oddílový kolega Miroslav Rypl. Loni bronzový Stanislav Řezáč (silvini Madshus team) zlomil na startu hůl a skončil čtvrtý se ztrátou 1:59,0. První pětici uzavřel Adam Fellner (Atlas Excavators). Na šestém místě celkově skončil Michal Novák (LK Slovan Karlovy Vary), který se stal zároveň mistrem ČR v kategorii juniorů před Markem Černohorským a Filipem Schützem.

Mezi ženami zvítězila s přehledem polská reprezentantka a členka bronzové štafety z MS ve Falunu Sylwia Jaskowiec v čase 49:47,1 o 37,5 vteřin před Petrou Novákovou (LK Slovan Karlovy Vary) a 1 minutu a 1,8 vteřiny před třetí Adélou Boudíkovou (Atlas Excavators). Pro bronzovou medaili z MČR si doběhla Kateřina Beroušková (Sport Club Plzeň).

Juniorskou mistryní ČR se stala celkově sedmá žena Anna Sixtová (SKI Jablonec) před Kateřinou Janatovou a Terezou Kreuzigerovou.

Doplňkový závod kategorie skate ovládl Vít Černý (VSK Elektro ČVUT Praha) a v kategorii in-line s holemi zvítězil Petr Vanc (Salomon SkiGo Team).

V celkovém pořadí osmidílného seriálu klasických závodů zvítězil Jiří Ročárek (Atlas Excavators) před Adamem Fellnerem a Václavem Sedláčkem. Kategorii žen opanovala Adéla Boudíková (Atlas Excavators) před Eliškou Uhmannovou a Radkou Zelenkovou. Mezi týmy zvítězil tým Atlas Excavators před druhým Silvini Madshus teamem a třetím týmem XCSPORT.cz.

Fotogalerie

Výsledky

26.09.2015 00:29

Startovní listina hlavní závod muži + junioři + dorostenci

Skirollcup_startovka_muzi_web_2015.pdf

Startovní listina hlavní závod ženy + juniorky + dorostenky

Skirollcup_startovka_zeny_web_2015.pdf

Startovní listina bruslení + inline muži + ženy

Skirollcup_startovka_ostatni_web_2015.pdf

 
21.09.2015 19:37

V neděli 27. 9. 2015 se výjezdem na Ještěd uzavře letošní seriál závodů na kolečkových lyžích SILVINI SKIROLL CLASSICS. Závod Silvini Skiroll (c)up Ještěd odstartuje ve 13:15 v obci Janův Důl a trať o délce 12 km s převýšením 600 metrů vede přes Rozstání, Hodky, sedlo Výpřež a končí na vrcholu Ještědu ve výšce 1012 m. n. m.. Rychlostní prémie pro nejrychlejšího muže a ženu je vypsána v obci Hodky u restaurace Horka (4,5 km). Kromě hlavního klasického závodu se pojede i v kategoriích skate a in-line.

Klasický závod se koná zároveň jako mezinárodní Mistrovství ČR mužů, žen, juniorů a juniorek. Pro tyto kategorie jsou určeny jednotné kolečkové lyže, které budou před startem přiděleny losováním.

Mezi největší favority závodu patří obhájci loňského titulu Martin Jakš a Petra Nováková (při neúčasti Evy Vrabcové-Nývltové, která bude obhajovat mistrovský titul v silničním běhu v Běchovicích). O cenné kovy budou bojovat i další reprezentanti, např.: Lukáš Bauer, Jakub Antoš, Dušan Kožíšek, Michal Novák, Karolína Grohová, Klára Moravcová a také naši nejlepší dálkoví běžci Stanislav Řezáč, Petr Novák, Jiří Ročárek a Adéla Boudíková.

Přihlášení je možné do středy 23.9. přes stránky pořadatele www.boboloppet.com a poté na místě startu do naplnění celkové kapacity 300 závodníků. Vyhlášení závodu i celého seriálu SILVINI SKIROLL CLASSICS se uskuteční od 15:30 na parkovišti u chaty Ještědka. Neformální zakončení závodu a seriálu pak proběhne od 18 hodin na afterparty v Pizza Speed v Jablonci nad Nisou.

Pořadatelem závodu je Silvini Madshus team z Bedřichova ve spolupráci s Úsekem běžeckého lyžování Svazu lyžařů ČR. Kvůli závodu dojde k úplné uzavírce silnice v úseku Janův Důl – Ješted od 13:00 do 14:30 s výjimkou pořadatelů a médií.

Záznamy: 21 - 25 ze 115
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Anketa

Kam jezdíte nejraději na běžky?

Krkonoše (39)
Šumava (27)
Jinam (49)

Celkový počet hlasů: 391