BoBoloppet - Petr Marhoun a Tereza Hnátková / klasika - Jiří Pliska a Klára Masnicová

BoBoběh - Vít Pavlišta a Barbora Jíšová

BoBotriple - KRÁL a KRÁLOVNA JIZERSKÝCH HOR - Michal Sedláček a Klára Masnicová

Novinky

02.10.2014 23:14

Poslední neděli v září se uskutečnil druhý ročník závodu na kolečkových lyžích a na in-linech s holemi nazvaný Silvini Skiroll (c)up Ještěd s podtitulem Výjezd do nebe, který byl zároveň Mistrovstvím České republiky v běhu na kolečkových lyžích do vrchu. Na trasu dlouhou 12 km s převýšením 600 metrů se z Janova Dolu přes Rozstání, Hrodky, Výpřež a Ještědku nahoru na Ještěd vydalo celkem 143 závodníků a závodnic. Krásné počasí, pohodová atmosféra, účast našich nejlepších reprezentantů (Bauer, Jakš, Řezáč, Nováková), přítomnost televizních kamer a novinářů, velký počet diváků, to vše společně dalo  závodu potřebné grády a i díky tomu se povedlo uspořádat akci u nás zatím nevídanou. Ostatně na reportáž České televize se může podívat zde: ČT4 Sport nebo na krásné fotografie z celého závodu zde: foto EM/REPORTER Pavel Duchoslav.

Vítězem hlavního závodu - klasika, se stal Martin Jakš z Dukly Liberec v čase 41:17 před druhým Lukášem Bauerem také z Dukly Liberec a třetím Stanislavem Řezáčem ze Silvini Madshus teamu. V ženách pak byla nejrychleji nahoře Petra Nováková ze LK Slovan Karlovy Vary v čase 48:52 před druhou Kateřinou Smutnou ze Silvini Madshus teamu závodící za Rakousko a třetí Klárou Moravcovou ze Ski Klubu Jablonec nad Nisou. V bruslení pak vyhrál Martin Hušek ze Ski klubu Jablenec nad Nisou v čase 43:01. V doplňkové kategorii in-line s holemi vyhrál v nejrychlejším čase dne a zároveň v rekordu trati 40:51 Petr Vanc ze Salomon Nordic teamu, v ženách pak Zuzana Kocumová také ze Salomon Nordic teamu v čase 46:03. Rychlostní prémii v Hrodkách dotovanou kavárnou Small Change Coffee vyhrál Martin Jakš z Dukly Liberec a Kateřina Smutná ze Silvini Madshus teamu. Na celkové výsledky se můžete podívat zde: Výsledková listina Ještěd Tento závod byl zároveň součástí nově vzniklého seriálu na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics 2014, který se skládal z výjezdu na Praděd v Jeseníkách, na Šerlich v Orlických horách, na Špindlerovku v Krkonoších a právě výjezdu na Ještěd. Celkově nejrychlejším byl Adam Felner z Fénix Ski team Jeseník v čase 2:31.50, v ženách pak pohár opanovala Katka Smutná ze Silvini Madshus teamu v součtu časů 2:41,25. Výsledky poháru naleznete zde: Výsledková listina

Závěrem bych chtěl poděkovat zejména SLČR (Svaz lyžařů České republiky), všem našim sponzorům a partnerům za pomoc se zajištěním závodu, ať už finančně, či materiálově, dále pak všem organizátorům, kteří se na přípravě závodu a vyřízení všech potřebných povolení podíleli už od června a poslední dvě noci ani nespali, aby se to všechno stihlo, v neposlední řadě pak zhruba 20 dobrovolníkům, kteří nám pomáhali na místě a celý den mrzli podél trati. Díky, bez vás všech, zde mezi řádky zmíněných, by to nešlo! Doufáme, že se vám závod líbil a příští rok zase přijedete, my slibujeme, že vychytáme poslední mouchy a závod bude dokonalý po všech stránkách i s pořádným kotlem diváků v závěrečných metrech. Skol poslední neděli v září.

28.09.2014 19:09

Za slunečného počasí se tuto neděli uskutečnil poslední závod seriálu závodů Silvini Skiroll Classics, výjezd na Ještěd. Mohl se těšit jak vysokým počtem přihlášených, tak skvělou diváckou kulisou. Závod byl uspořádán ve spolupráci Silvini Madshus Teamu a Svazu lyžařů České republiky a závodilo se o mistrovské tituly.

V hlavní disciplíně klasickou technikou titul vybojoval  Martin Jakš, jen  těsně před Lukášem Bauerem (oba Dukla Liberec), pro bronz si dojel specialista na dálkové běhy Stanislav Řezáč ze Silvini Madshus Teamu.

V ženské kategorii do posledních metrů svedly souboj Petra Nováková (LK Slovan Karlovy Vary) s Kateřinou Smutnou (Silvini Madshus Team). Ta v samotném závěru Petře podlehla a přerušila tak svoji neporazitelnost z předešlých závodů. Třetí místo vybojovala Klára Moravcová (Ski klub Jablonec nad Nisou).

Výsledky najdete zde: Ještěd 2014 - výsledky.pdf

Nejrychlejším mužem celého seriálu závodů Silvini Skiroll classics (výjezd na Praděd, Šerlich, Špindlerovku, Ještěd) se stal Adam Fellner před Jiřím Ročárkem a Pavlem Ondráškem.

V ženách bezkonkurenčně zvítězila Kateřina Smutná, před Adélou Boudíkovou a Kamilou Knopovou.

Konečné pořadí seriálu najdete zde: Silvini Skiroll Classics 2014 - konečné pořadí.pdf

Na start se postavilo bezmála 200 závodníků a závodilo se od dorosteneckých kategorií.

Tady je spousta krásných fotek ze závodu: Ještěd 2014 - fotky

27.09.2014 10:11

Výjezd na Ještěd již tuto neděli. Zde je startovní listina. Výdej startovních čísel na startu v Janově Dole od 12:00.

SSRC_startovniListina_2014.pdf

25.09.2014 11:50

Zveme všechny fanoušky běžeckého lyžování do Liberce a okolí. V pátek vše začíná v centru města Liberce sprintem dvojic na kolečkových lyžích při akci nazvané Skistreet od 15:00. V sobotu pak pokračují závody MČR ve Vesci volnou technikou od 10:00 na 10 a 15 km. Vše vyvrcholí v neděli závodem Silvini Skiroll (c)up Ještěd - výjezd do nebe, kdy start je nalánován na 13:15 z Janova Dolu. Jede se 12 km dlouhá trať s převýšením 600 metrů, první v cíli by měl být těsně před druhou hodinou. Na startu nebudou chybět všichni naši reprezentatní ani naše špička dálkových běhů v podobě Sanislava Řezáče. Kulisu dálkových běhů doplní dalších více jak 150 startujících. Má být krásné počasí, tak neseďte doma a přijďte závodníky povzbudit. Naším snem stále zůstává vytvořit v závěrečných serpentinách atmosféru podobnou slavným cyklistickým závodům.

Upoutávka na rádiu Beat: upoutávka na rádiu Beat

Záznamy: 86 - 90 ze 161