Informace k závodu na kolečkových lyžích a in-linech s holemi

Název: SILVINI SKIROLL (c)UP JEŠTĚD - výjezd do nebe
 
Oficielní web závodu: https://www.boboloppet.com/
 
Ročník: 3.
 
Datum: 27.09.2015 - poslední neděle v září
 
Přihlášení: on-line přes formulář závodu do 23.09.2015, potom na místě (potvrzení registrace je zařazením na startovní listinu po zaplacení startovného)
 
Platba startovného: bankovním převodem: č.u. 7508046001/5500 do 10 dnů od registrace na webu, jinak registrace propadá.
 
Startovné: dospělí- do 06.09.2015 - 200 Kč - do 23.09.2015 - 300 Kč - na startu - 400 Kč.  Závodníci MČR dle pokynů SLČR
 dorostenci- do 06.09.2015 - 100 Kč - do 23.09.2015 - 200 Kč - na startu - 400 Kč
 
Start: Janův Důl ve 13:15 hlavní kategorie, 13:20 volná technika a 13:25 in-line s holemi, řazení závodníků na startu je dle startovních čísel, která se přidělují dle datumu přihlášení (první přihlášený = nejnižší startovní číslo), prvních 40 čísel v hlavním závodu si pořadatel vyhrazuje právo přidělit osobně vybraným závodníkům. Plán startu. Dorostenky a dorostenci startují společně s dospělými.
 
Výdej startovních čísel: ženy, muži, junioři, juniorky, dorostenci, dorostenky - od 11:30 do 13:00 v místě startu v Janově dole.
 
Maximální počet účastníků: 300 !!! (přihlášení je možné i na místě, ale pouze do naplnění celkové kapacity 300 závodníků všech závodů dohromady)
 
Kategorie: hlavní závod - klasika (černá kolečka o průměru 7 až 8 cm) - dorostenci roč. 98 a mladší, dorostenky roč. 98 a mladší, junioři, juniorky, muži, ženy, vetráni nad 50 let, vedlejší závody - bruslení a in-line s holemi - muži, ženy.  Všechny závody se započítávají do BoBoTriplu.
 
Trasa: 12 km všechny kategorie (klasika, bruslení, in-line s holemi),  od startu v Janově Dole do Rozstání, přes Hrodky, zde je rychlostní prémie na metě 4,5 km u Penzionu Horka dále na Výpřež, nahoře na Výpřeži doprava a přes Ještědku nahoru na Ještěd. Závodíme od startu až na Výpřež na uzavřené komunikaci pouze pro nás, z Výpřeže až na Ještěd jedeme za omezeného provozu, takže je potřeba dodržovat pravidla silničního provozu - jet vpravo!!! Z Ještědky na Ještěd je trasa uzavřena pro veškerý provoz. Trasa závodu.
 
Cíl: Ještěd - konec asfaltu - do 14:55 - limit závodu. 
 
Enervit prémie: pouze pro hlavní kategorii na metě 4,5 km od startu u Penzionu Horka
 
Ceny: první tři v kategorii obdrží věcné ceny od sponzorů, zároveň cenu obdrží první, kdo projede rychlostní prémií na metě 4,5 km. V hlavní kategorii mužů se vyhlašuje prvních 5 závodníků.
 
Vyhlášení výsledků: po skončení závodu, nejpozději 15:30 na parkovišti Ještědka. Nejdříve se vyhlašuje hlavní závod - dorost, junioři, dospělí, veteráni, pak vedlejší kategorie bruslení a in-line. Následuje vyhlášení celého seriálu Silvini Skiroll Classics, kde vyhlašujeme prvních 5 mužů, první 3 ženy a týmovou soutěž.
 
Podmínky: závodu se každý účastní na vlastní nebezpečí a předem přísahá na svoji lyžařskou čest, že při závodě bude postupovat čestně a bude ctít pravidla slušného lyžování a chování. Během závodu bude na řádný průběh dohlížet několik utajených kontrol. Zároveň se každý zavazuje, že bude dodržovat pravidla silničního provozu a bude se v úseku Výpřež-Ještěd pohybovat po pravé straně komunikace. Povinná je ochranná přilba a brýle.
 
Občerstvení: Enervit na Výpřeži, jinak z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních podél trati. V cíli zdarma čaj a tatranka.
 
Zázemí: parkování na startu v obci Janův Důl přímo na startu a na kraji podél silnice směrem ke křižovatce na Osečnou (pozor, musí projet autobus a záchraná služba), 1 km před cílem na parkovišti Ještědka (100 Kč/den), na úsek posledního kilometru nebudou vpuštěna žádná vozidla, z prostoru startu pojede nahoru 5 min před startem (13:10) vozidlo s věcmi na převlečení, z cíle musí jít každý na Ještědku pěšky, převoz na start až po vyhlášení výsledků za cenu 50 Kč/os z Ještědky. Za posledním závodníkem pojede sběrný vůz. Každý závodník dostane na startu pytel na věci označený číslem. V cíli mu bude vydán proti startovnímu číslu. V případě špatného počasí je možné se převléknout v cíli v krytém prstenci okolo restaurace hotelu Ještěd.
 
Silvini Skiroll Classics 2015: závod je součástí seriálu závodu na kolečkových lyžích, pro jehož první závodníky v celkovém pořadí jsou připraveny i prize money. Více na stránkách seriálu Silvini Skiroll Classics
 
Trénink: pořádající Silvini Madshus team pořádá týden před závodem Soustředění a kurz techniky na kolečkových lyžích v Hamru na Jezeře, kam je možné se přihlásit. Náplní je technika, obratnost, soupaže a trénink.
 
Afterpaarty: pro všechny pořadatele, dobrovolníky a závodníky pořádáme v Jablonci nad Nisou od 18:00 v restauraci Pizza Speed tzv dotočnou (jako loni) :-)
 
Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu, kterou oznámí nejpozději do 20:00 den před startem 26.09.2015 na webu závodu nebo 15 min před startem pomocí hlasatele v prostoru startu.

Aktuální propozice ke stažení

 

Jested_propozice.pdf