BoBoloppet - Petr Marhoun a Tereza Hnátková / klasika - Jiří Pliska a Klára Masnicová

BoBoběh - Vít Pavlišta a Barbora Jíšová

BoBotriple - KRÁL a KRÁLOVNA JIZERSKÝCH HOR - Michal Sedláček a Klára Masnicová

Novinky

09.11.2015 16:14

Silvini Madshus team uspořádal v neděli 8.11.2015 za krásného počasí  další z řad závodů, které pro širokou veřejnost během roku připravuje. Nyní se uskutečnil na Bedřichově již třetí ročník BoBoBěhu - 30km dlouhého horského běhu po Jizerkách s převýšením 853 m.

Závodu se zůčastnilo rekordních 40 mužů a 15 žen, dohromady tedy celkem 55 závodníků. Mezi muži byl nejrychlejší Petr Lajtkep z AC Slovan Liberec, který zvládl závod v novém rekordu trati 2:07,45 před Petrem Urbánkem (Pomalí kluci)  a loni také třetím Matějem Jakoubkem z pořádajícího Silvini Madshus teamu. V ženách zvítězila rovnež v rekordu trati Tereza Zuzánková z Eleven Run Teamu s časem 2:22,21 před Ivou Novotnou (Pomalí kluci) a třetí Radkou Zelenkovou ze Silvini Madshus teamu.

Kompletní výsledky běhu:

BoBoBeh_vysledkyCelkem.pdf
BoBoBeh_vysledkyMuži.pdf
BoBoBeh_vysledkyŽeny.pdf

Zároveň se tímto závodem uzavřel BoBotriple, kde se započítávaly kromě běhu také výsledky z BoBoloppetu - 90km na běžkách a Silvini Skiroll cup Ještěd - výjezd na kolečkových lyžích do nebe. Bojovalo se do posledních metrů, ale nakonec soutěž o Krále Jizerských hor ovládl již vítěz BoBoloppetu Petr Marhoun z MFF UK Praha a Radka Zelenková ze Silvini Madshus teamu.

Kompletní výsledky triplu - BoBoTriple_konecnevysledky2015.pdf (136,2 kB)

Již od úterý 10.11.2015 je možno se za výhodných podmínek hlásit na všechny výše uvedené závody v roce 2016. Neváhejte, kapacita je omezená. Přihlášení probíhá přes formulář na stránkách závodu. Budeme se na Vás těšit.

Fotogalerie ze závodu zde:     foto od Zuzanky
                                                          foto od Dušana Koutníka
                                                      foto od Evy Pazderské

27.10.2015 09:21

8. listopad se nám blíží a s ním termín dalšího ročníku BoBoBěhu - krásného a náročného horského běhu podzimními Jizerkami. Trať o délce 30 km prověří opravdu každého. A to zejména ve druhé polovině, kdy na závodníky čeká výběh divokým údolím Bílého Štolpichu na Bílou kuchyni a dále až na Olivetskou horu. Odměna v cíli čeká ale také na každého - podobě jako u lyžařského BoBoloppetu věcnou cenu v hodnotě nad 100 Kč obdrží všichni závodníci. Pro první tři muže a ženy jsou pak připraveny ceny od sponzorů.

Přihlášení je možné on-line do středy 4. 11. po registraci na stránce  https://www.boboloppet.com/bobobeh/registrace/ a po zaplacení startovného 100 Kč. Poté je možné přihlášení na místě za startovné 200 Kč.

Těšíme se na vás na startu v Bedřichově!

27.09.2015 18:59

Druhý ročník domácího seriál závodů na kolečkových lyžích Silvini Skiroll Classics se v neděli uzavřel na Ještědu.

Trať závodu Silvini Skiroll (c)up Ještěd, který se konal zároveň jako Mistrovství ČR v běhu na kolečkových lyžích do vrchu, vedla z Janova Dolu na vrchol Ještědu (12 km, převýšení 600 m). Na start hlavního závodu klasickou technikou se postavilo celkem 96 mužů a juniorů a 21 žen a juniorek.

V kategorii mužů obhájil loňské vítězství Martin Jakš (TJ Dukla Liberec) v čase 41:16,3, o 11,3 vteřiny před druhým Lukášem Bauerem (TJ Dukla Liberec). Na třetím místě doběhl se ztrátou 1 minuta a 53,9 vteřiny jejich oddílový kolega Miroslav Rypl. Loni bronzový Stanislav Řezáč (silvini Madshus team) zlomil na startu hůl a skončil čtvrtý se ztrátou 1:59,0. První pětici uzavřel Adam Fellner (Atlas Excavators). Na šestém místě celkově skončil Michal Novák (LK Slovan Karlovy Vary), který se stal zároveň mistrem ČR v kategorii juniorů před Markem Černohorským a Filipem Schützem.

Mezi ženami zvítězila s přehledem polská reprezentantka a členka bronzové štafety z MS ve Falunu Sylwia Jaskowiec v čase 49:47,1 o 37,5 vteřin před Petrou Novákovou (LK Slovan Karlovy Vary) a 1 minutu a 1,8 vteřiny před třetí Adélou Boudíkovou (Atlas Excavators). Pro bronzovou medaili z MČR si doběhla Kateřina Beroušková (Sport Club Plzeň).

Juniorskou mistryní ČR se stala celkově sedmá žena Anna Sixtová (SKI Jablonec) před Kateřinou Janatovou a Terezou Kreuzigerovou.

Doplňkový závod kategorie skate ovládl Vít Černý (VSK Elektro ČVUT Praha) a v kategorii in-line s holemi zvítězil Petr Vanc (Salomon SkiGo Team).

V celkovém pořadí osmidílného seriálu klasických závodů zvítězil Jiří Ročárek (Atlas Excavators) před Adamem Fellnerem a Václavem Sedláčkem. Kategorii žen opanovala Adéla Boudíková (Atlas Excavators) před Eliškou Uhmannovou a Radkou Zelenkovou. Mezi týmy zvítězil tým Atlas Excavators před druhým Silvini Madshus teamem a třetím týmem XCSPORT.cz.