Propozice k závodu BoBoloppet 2020

Název: BoBoloppet - závod pravých chlapů
 
Oficielní web závodu: www.boboloppet.com
 
Ročník: 9. (X.)
 
Datum:  sobota 20.02.2021
 
Novinka: současně probíhá 15.2.2020 akce MINI BoBo
 
Přihlášení: přes formulář na stránkách závodu do 12.02.2020 a potom na místě (potvrzením je vaše zařazení na startovní listinu po přijetí platby s vaším jménem ve zprávě pro příjemce). Uvedení stylu v přihlášce je pouze informativní a lze ho při registraci na startu změnit. Přepis startovního čísla je možný do pátku 14.2.2020 do 12:00 za poplatek 100 Kč (platí se u prezentace), pak až na prezentaci za poplatek 200 Kč.
 
Start: Bedřichov v Jizerských horách - Skiservis Mára - od 8:00 do 10:00 - libovolný start
 
Výdej startovních čísel:  pátek od 14:00 do 20:00 v Dolfinu (pobočka Skiservisu Mára naproti restauraci La Pasta) nebo v sobotu od 7:30 do 9:30 ve stanu na stadionu dle zvoleného času startu
 
Startovné: jakákoliv věc v hodnotě nad 100 Kč (po dojetí bude sloužit jako cena - zakázán je alkohol) + částka podle datumu přihlášení. V případně neúčasti se startovné nevrací, ale lze ho přepsat za poplatek 100 Kč do 14.2. do 12:00 (200 Kč u prezentace). Případné zkrácení či upravení trasy z meterologických důvodů nemá vliv na výši startovného. V případě, že by se závod nemohl z důvodu fatálního nedostatku sněhu konat a nešlo ho ani přeložit na jiný termín, tak se startovné nevrací, pouze lze svoji přihlášku za poplatek 100 Kč přesunout na další rok.
 
- do 31.12.2019 - 600 Kč (Jizerská o.p.s., číslo, časomíra, úprava trati, kontroly, občerstvení na Jizerce a v cíli, vyhřívaný stan, afterpaarty)
 
- do 12.02.2020 - 800 Kč (Jizerská o.p.s., číslo, časomíra, úprava trati, kontroly, občerstvení na Jizerce a v cíli, vyhřívaný stan, afterpaarty)
 
- na místě startu - 1.000 Kč (Jizerská o.p.s., číslo, časomíra, úprava trati, kontroly, občerstvení na Jizerce a v cíli, vyhřívaný stan, afterpaarty)
 
Maximální počet účastníků: 200 !!!
 
Platba startovného: bankovním převodem: č.u. 7508046001/5500 do 3 dnů od registrace na webu (nejpozději 12.02.2020), jinak bude vaše přihláška stornována (nenávratně mažeme po 5 dnech) (potvrzením je vaše zařazení na startovní listinu po přijetí platby s vaším jménem ve zprávě pro příjemce), ze zahraničí proveďte platbu takto: IBAN: CZ7655000000007508046001 BC/SWIFT CODE: RZBCCZPP
 
Kategorie: muži 18-100 let klasicky, ženy 18-99 let klasicky, muži 18-100 let celkově, ženy 18-99 let celkově, veteráni 50-100 let celkově, veteránky 50-99 let celkově
 
Trasa: POZOR, ZMĚNA!!! JEDE SE NOVÁ TRASA - A MÁME NOVÉ KONTROLNÍ BODY!!!
Více se dozvíte v závěrečných pokynech na titulní straně!!!
V textu dále je standartní trasa, která se v roce 2020 nejede!!! 90 km styl dle libosti (klasika i bruslení),  dle tradice závodu není trasa nijak značena a vede z Bedřichova na konec stadionu, doprava stromovou alejí k sáňkařské dráze a po ní nahoru k Hájovně, přes silnici na Valešovku a po ní na Prezidentskou chatu, Hrabětickou loukou dolů, kolem Jablonecké chaty na hráz Josefodolské přehrady a na Kristiánov, Čihadla, Mariánskohorské boudy, Linkeho kříž (vrchol stoupání), znovu zpět na Mariánskohorské boudy, doprava na Protrženou přehradu, Kůrovec, Knížecí, Václavíkova studánka, Mořina, U Bunkru, Kiosek, Knížecí, Smědava, Předěl, Paličník, Písčiny, Předěl, znovu Kiosek, znovu Smědava, Knajpa, Čihadla, Ždárek, kolem Krásné Máří, Hřebínek, Olivetská hora, Závory, Vládní, Za Černou Nisou, Gregoryho křížek, Nová Louka, Bedřichov - 90 km přesně :-) a 1.633 m převýšení. Doporučujeme všem domácí i venkovní samostudium, taháky a mapičky do kapsy. https://mapy.cz/s/cadececebu
 
Cíl: Bedřichov v Jizerských horách - Skiservis Mára - od 12:00 do 18:00 - limit závodu - každý, kdo ze závodu odstoupí nebo nestihne časový limit, tak je povinnen oznámit tuto věc pořadateli sms na telefon +420777101981 (jméno a startovní číslo)
 
Ceny: každý účastník obdrží cenu v hodnotě nad 100 Kč - ze seznamu cen si bude vybírat jako první ten, kdo dosáhne nejlepšího času, následně druhý, třetí, čtvrtý . . . a na posledního už jen něco zbyde :-) a zároveň první tři v kategorii obdrží věcné ceny od sponzorů, v hlavní kategorii (klasika) se vyhlašuje dokonce prvních 5 mužů. Vítěz pak získá putovní postavičku panáčka BoBo do opatrovnictví na jeden rok a startovní číslo na Vasaloppet 2021. Za rekord trati je připravena specielní cena pořadatele - nové lyže. Dosavadní rekord trati v mužích drží Jiří Pliska s časem 4:35,05 z roku 2013, v ženách pak  Jana Jetmarová časem 5:24,13 z roku 2015. Jako cenu můžete přinést cokoliv v hodnotě nad 100,- Kč, zakázán je alkohol.
 
Vyhlášení výsledků: letos je zajištěno občerstvení přímo ve stanu na stadionu, kde bude zároveň i probíhat pozávodní paarty, takže po závodu můžete zůstat sedět na pivu nebo u večeře a po 18:00 hodině začne rovnou vyhlašování vítězů, občerstvení zajišťuje Královka - mraky pití, přátelská atmosféra, promítání fotek a filmů z minulých ročníků, předávání cen.
 
Podmínky: závodu se každý účastní na vlastní nebezpečí a předem přísahá na svoji lyžařskou čest, že při závodě bude postupovat čestně a bude ctít pravidla slušného lyžování a chování. Během závodu bude na řádný průběh dohlížet několik utajených kontrol. Závodník, u něhož bude prokázán úmysl poškodit dobrou pověst závodu nebo někoho z ostatních závodníků, bude hromadně zlynčován, zbaven oblečení a přivázán do prostřed Stadionu v Bedřichově ke kůlu po dobu dvou dnů a bude navždy vyloučen z řad BoBoloppeťáků.
 
Občerstvení: během závodu z vlastních zásob nebo v restauračních zařízeních podél trati. Jedinná neoficielní občerstvovací stanice je na Jizerce na Mořině u Skiservisu Mára. V cíli zdarma čaj a tatranka (možná, když budete hodní, tak i nějaké jiné BoBoloppetí dobroty).
 
Zázemí: parkování na centrálním parkovišti v Bedřichově nebo u Dolfinu, převlečení a úschova věcí ve vyhřívaném stanu na stadionu.
 
Servis lyží: pro parafínování můžete využít Skiservis Mára na stadionu nebo v centru v Dolfinu naproti restauraci La Pasta, zakázky přijímáme do pátku do 17:00 na Dolfinu. Stoupací vosky namažeme už jen na stadionu, otevřeno bude od 7:30.
 
Ubytování: informační centrum Bedřichov,  tel.: +420 483 380 034,  infocentrum@bedrichov.cz, www.bedrichov.cz nebo Dolfinu (info@sundisk.cz)
 
Fanshop: chcete památku na závod? Nabízíme funkční i bavlněná trička s mapou nebo možností dopsat si cílový čas, mikunu s kapucí, dtěské věci, keramický půlitr nebo puzzle - Fanshop BoBoloppet
 
Závod BoBoloppet se koná díky podpoře Libereckého kraje.
 
BoBoloppet 2020 se koná na území, které spravuje státní podnik Lesy České repulibky. Jsou to i Vaše lesy, chovejme se tady ohleduplně! Zároveň je celý v CHKO Jizerské hory, proto je vyhlášena nulová tolerance za odhazování odpadků - pokud to někdo poruší, bude bez milosti diskvalifikován - jako důkaz stačí svědectví kohokoli!!!