BoBoběh 2021 a BoBoTriple je úspěšně za námi

07.11.2021 23:09

Tradiční zavírák přespolákové sezóny BoBoběh na 30 km měl už svůj 9. ročník a spolu s trasou Buď Fit na 10 km a dětským závodem na 1 km prověřil síly nejednoho závodníka. Závodu se celkem zúčastnilo 50 závodníků (37 mužů a 13 žen). Mezi muži byl na BoBoběhu na 30 km nejrychlejší stejně jako loni Matyáš Doubek z FUJ teamu, který zvládl trať v čase 2:02:59.  Druhé místo bral Jan Vacek s časem 2:07:01, třetí pak doběhl závodník Petr Marhoun v čase 2:13:45.  V ženách zvítězila již potřetí Bára Jíšová (Eleven Run team) s časem 2:15:35, což bylo celkově 6. místo. Druhá doběhla Svatoslava Kacířová v čase 2:32:22 a třetí Adéla Šeflová v čase 2:38:28. Trasu Buď Fit na 10 km opět vyhrála žena Michaela Pušová s časem 48:06 (rekord ženského závodu), druhá byla těsně Šárka Vyštejnová a třetí Radka Jedličková. V mužích běžel nejrychleji Petr Horodyský v čase 54:32, druhý byl Radek Ponke a třetí Jan Cihlář. Dětský závod v Klucích na 1 km vyhrál Ondřej Puš, v dětech pak byla první Veronika Pušová před Tadeášem Zoubkem a Beou Reslovou.

Výsledky - BoBoběh na 30 km + Buď Fit na 10 km + MINI na 1 km - kategorie

Fotogalerie: Ota Mrákota

Zároveň se tímto závodem uzavřel BoBoTriple, kde se započítávaly kromě běhu také výsledky z BoBoloppetu - 90km na běžkách a BoBokola - 90 km na lesním kole. Soutěž o pravého Krále Jizerských hor ovládl přesvědčivě již čtvrtý rok za sebou Michal Sedláček z pořádajícího eD system Silvini teamu o 31 minut před Petrem Marhounem a Janem Vackem. Královnou Jizerských hor se stala Svatoslava Kacířová před Janou Hacmacovou.

Král Jizerských hor - BoBoTriple 2021

Již od středy 10.11.2021 je možno se za výhodných podmínek hlásit na všechny výše uvedené závody v roce 2022. Neváhejte, kapacita je omezená. Přihlášení probíhá přes formulář na stránkách závodu. Budeme se na vás těšit. Budeme pokračovat i v dětských závodech v zimě MINI BoBo na 9 km pojatý jako "ve stopách BoBoloppetu" a při běhu zůstanou i trati 10 km a 1 km. Letos nás čeká již 11. ročník a dlužíme vám loňskou oslavu jubilejního ročníku!!!