BoBoběh a BoBotriple 2019

04.11.2019 13:50

V neděli 3.11.2019 jsme za typicky podzimního počasí na Bedřichově uspořádali již sedmý ročník ON BoBoběhu - 30km dlouhého horského běhu po Jizerkách s převýšením 876 m na vyznačené trati. 3D záznam nové trati - mapa BoBoběh 3D. Zároveň se poprvé uskutečnil i doplňkový závod Buď Fit na 10 km a dětský závod na 1 km.

Závodu se zůčastnilo 66 závodníků (45 mužů a 21 žen). Mezi muži byl nejrychlejší opět Vít Pavlišta z pořádajícího Silvini Madshus teamu, který se rozklusal před mistrovstvím světa v horském maratonu v čase 1:58:09.  Druhé místo bral díky super finiši Matěj Jakoubek s časem 1:59:55, třetí pak doběhl závodník ze Slovenska Tomáš Hasilla.  V ženách zvítězila také stejně jako loni Bára Jíšová (Eleven runn team) s časem 2:10:08, což bylo celkově 9. místo. Druhá doběhla Klára Moravcová a třetí Lucie Vavrušková. Trasu Buď Fit na 10 ovládla Kateřina Moravcová s časem 50:12 (rekord trati), druhá byla její sestra Veronika Paskerová a třetí Petra Francke. V mužích zaběhl nejrychleji Radim Neubauer v čase 51:15, druhý byl Petr Jireček. Dětský závod byl jak jinak než těžký a kopcovitý, svoje kategorie vyhráli Katka Krejčová (0-5 let), Lucka Moravcová (6-10 let), Šárka Štěpánková (11-13 let) a Marek Štěpán (14-16 let), který zároveň stanovil rekord trati na 4:33. Závod BoBoběh se konal díky podpoře Libereckého kraje.

Výsledky - ON BoBoběh 30 km + Buď Fit 10 km + MINI běh 1 km

Fotogalerie - Michal Sedláček + všechochuť

Zároveň se tímto závodem uzavřel BoBoTriple, kde se započítávaly kromě běhu také výsledky z BoBoloppetu - 90km na běžkách a BoBokola - 90 km na lesním kole. Soutěž o Krále Jizerských hor ovládl přesvědčivě stejně jako loni Michal Sedláček z pořádajícího Silvini Madshus teamu o 58 minut před Petrem Kovářem a Jiřím Fialou. Královnou Jizerských hor se stala Gábina Tišerová před Kristýnou Jeřábkovou a Kristýnou Saidlovou (Hájkovou).

Král Jizerských hor - BoBotriple_2019

Již od úterý 5.11.2019 je možno se za výhodných podmínek hlásit na všechny výše uvedené závody v roce 2020. Neváhejte, kapacita je omezená. Přihlášení probíhá přes formulář na stránkách závodu. Budeme se na vás těšit. Budeme pokračovat i v dětských závodech v zimě MINI BoBo na 9 km pojatý jako "ve stopách BoBoloppetu" a při běhu zůstanou i trati 10 km a 1 km.