BoBoběh a BoBoTriple 2020 je úspěšně za námi

09.11.2020 14:43

Ač tomu situace v České republice úplně nenapovídá, tak se nám podařilo uspořádat tradiční zavírák přespolákové sezóny BoBoběh. Pravda, byl to trochu jiný závod než obvykle, start nebyl najednou v neděli, jak bývá zvykem, ale na trať se mohli závodníci vydat už od pátku 6.11. až do neděle 8.11. Nejvíce závodníků běželo v sobotu, kdy panovalo dokonalé podzimní počasí, modrá obloha, teplo, sluníčko, bezvětří a k tomu krásně zbarvené Jizerky. I přesto, že každý běžel sám, tak padly velmi kvalitní výkony a mezi závodníky nejsou vůbec velké rozdíly. Dětský závod jsme museli bohužel zrušit, ale trasa Buď Fit si našla svoje závodníky a určitě s ní do budoucna počítáme.

Závodu se celkem zúčastnilo 49 závodníků (36 mužů a 13 žen). Mezi muži byl na BoBoběhu na 30 km nejrychlejší Matyáš Doubek z FUJ teamu, který zvládl trať v čase 2:05:05.  Druhé místo bral díky Petr Marhoun s časem 2:07:42, třetí pak doběhl závodník Michal Sedláček v čase 2:10:09.  V ženách zvítězila Adéla Šeflová (Horalka a Tatranka) s časem 2:37:36, což bylo celkově 13. místo. Druhá doběhla Barbora Svobodová v čase 2:39:49 a třetí Kamila Kosinová v čase 2:40:12. Trasu Buď Fit na 10 km konečně vyhrál muž Viktor Novák v rekordu trati 48:05, druhý byl Jan Peroutka a třetí Vašek Puš. V ženách vyhrála celkově druhá Michaela Pušová s časem 48:11 (rekord ženského závodu), druhá byla Gabriela Staňková a třetí Adéla Kulíková. První tři v kategorii obdrží z každého závodu cenu (pošleme e-mail), v tombole jsme pak vylosovali tyto: 30 km - 5,6,9,11,12,14,17,24,25,27,30,31,37 + 10 km - 4,5,7 (pošleme meil).

Výsledky - BoBoběh na 30 km + Buď Fit na 10 km

Zároveň se tímto závodem uzavřel BoBoTriple, kde se započítávaly kromě běhu také výsledky z BoBoloppetu - 90km na běžkách a BoBokola - 90 km na lesním kole (letos pro povodně pouze 50 km). Soutěž o pravého Krále Jizerských hor ovládl přesvědčivě již třetí rok za sebou Michal Sedláček z pořádajícího Silvini Madshus teamu o 40 minut před Petrem Marhounem a Filipem Saidlem. Královnou Jizerských hor se stala konečně Jana Jetmarová před Kamilou Kosinovou.

Král Jizerských hor - BoBotriple 2020

Již od pátku 13.11.2020 je možno se za výhodných podmínek hlásit na všechny výše uvedené závody v roce 2021. Neváhejte, kapacita je omezená. Přihlášení probíhá přes formulář na stránkách závodu. Budeme se na vás těšit. Budeme pokračovat i v dětských závodech v zimě MINI BoBo na 9 km pojatý jako "ve stopách BoBoloppetu" a při běhu zůstanou i trati 10 km a 1 km. Zimní závod by se měl dát určitě objet, hrozí pouze to, že budeme muset omezit zázemí závodu s vyhlášením (stan, jídlo, předávání cen, prezentace apod.). To vše záleží na tom, jak se bude situace ohledně Covidu dále vyvíjet.