Rekordní účast na BoBoběhu ukončila zdárně letošní BoBotriple

05.11.2023 15:02

Tradiční zavírák přespolákové sezóny BoBoběh na 30 km měl už svůj 11. ročník a spolu s trasou Buď Fit na 10 km a dětským závodem na 1 km prověřil síly nejednoho závodníka. Závodu se celkem zúčastnilo 96 závodníků (60 mužů a 36 žen). Mezi muži byl na BoBoběhu na 30 km nejrychlejší Vítek Pavlišta z AC Slovan Liberec, který zvládl trať v čase 1:53:04Druhé místo bral Vojtěch Galáč s časem 2:01:59, třetí pak doběhl závodník Vojtěch Prášil v čase 2:05:43.  V ženách zvítězila již Barbora Jíšová (Eleven Run team) s časem 2:22:30, což bylo celkově 14. místo. Druhá doběhla Adéla Šeflová v čase 2:36:46 a třetí Klára Masnicová v čase 2:45:31. Trasu Buď Fit na 10 km vyhrála v rekordu Michaela Pušová s časem 47:49, druhá byla Zuzana Kocumová a  těsně třetí pak Kateřina Zárybnická. V mužích běžel nejrychleji Vašek Puš v rekordním čase 45:39, druhý byl Jan Schroder a třetí Václav Fiala. Dětský závod v Klucích na 1 km vyhrál opět Ondřej Puš, v holkách Eva Kadlas, v dětech pak byla první Bea Reslová a Martin Vaněk.

Výsledky - BoBoběh 30 km / Buď Fit 10 km / MINI 1 km

Fotogalerie: BoBoběh 2023

Zároveň se tímto závodem uzavřel BoBoTriple, kde se započítávaly kromě běhu také výsledky z BoBoloppetu - 90km na běžkách a BoBokola - 90 km na lesním kole. Soutěž o pravého Krále Jizerských hor ovládl přesvědčivě již šestý rok za sebou Michal Sedláček z pořádajícího eD system Silvini teamu v součtu časů 9:33:37, což bylo skoro o hodinu před Jiřím Fialou a Petrem Marhounem. Královnou Jizerských hor se stala Klára Masnicová před Erikou Kohoutovou. Veteránskou kategorii ovládl David Landa. Tento extrémní trojboj dokončilo pouhých 12 závodníků.

Král Jizerských hor - BoBotriple 2023

Registrace na 13. ročník 2024 spustíme tradičně 11.11.2023  - je možné se hlásit na všechny výše uvedené závody v roce 2024. Neváhejte, kapacita je omezená na pouhých 200 závodníků. Datum závodu je stnoveno na sobotu 17. února 2024. Přihlášení probíhá přes formulář na stránkách závodu. Budeme se na vás těšit. Budeme pokračovat i v dětských závodech v zimě MINI BoBo na 9 km pojatý jako "ve stopách BoBoloppetu" a při běhu zůstanou i trati 10 km a 1 km. Tradicí zůstává zavedení otevření registrace vždy na Martina (přijíždí na bílém koni) 11.11., dále pak rezervovaná čísla pro závodníky mající 10 a více účastí na BoBoloppetu nad rámec kapacity 200 závodníků a možnost startu den předem odprezentovaných klasiků již v 7:30, bruslaři mohou nadále startovat až 8:30.