BoBoloppet 2018 - tisková zpráva

04.02.2018 23:38

V sobotu 3. února 2018 se v Bedřichově uskutečnil již 7. ročník závodu v běhu na lyžích BoBoloppet - závod pravých chlapů na 90 km skrz celé Jizerské hory. Kvůli špatným sněhovým podmínkám byla letos trať zkrácena na 86 km, kdy se nemohlo jet přes Hrabětické louky a přes Krásnou Máří. Nad ránem se navíc nad Jizerkami přehnalo sněžení a na dobře připravenou trať napadlo 10 cm nového prašanu, který závodníkům výrazně ztížil podmínky. Závod byl letos poprvé vyprodán již tři týdny předem, ale na start se nakonec rozhodlo vydat 194 závodníků a závodnic. Jako vždy provázela celý závod pohodová atmosféra, která se přenesla i do večerního vyhlášení výsledků (v tomto závodě dostává cenu každý), které se nově uskutečnilo v prostorách restaurace Královka. Z vítězství se v mužích radoval Vítězslav Vondra ze Sporticus teamu v čase o 40 minut horším, než v loňském roce, tedy 5 hodin a 02 minuty a 45 vteřin, který vyhrál putovní sošku panáčka BoBo. Rekord trati (Jiří Pliska - 4:35:00) tak zůstal letos neohrožen. V ženách slavila své již několikáté vítězství jako 24. celkově Jana Jetmarová ze Skiklubu Jablonec, která zvládla trať proletět za 5 hodin a 46 minut a 41 vteřin. Hlavní závod vypsaný klasickou technikou vyhrál loni druhý Michal Sedláček z pořádajícího Silvini Madshus teamu, jehož čas 5:17:40 byl čtvrtým nejrychlejším celého závodu a vyhrál tak startovní číslo na Vasaloppet 2019. Každý závodník si mohl ponechat své startovní číslo jako památku a pokud dorazil do cíle, tak dostal i pamětní medaili. Závod je součástí série závodů BoBotriple, který se skládá z běhu na lyžích na 90 km, jízdě na lesním kole na 90 km a horského krosu 30 km v Jizerkách.