Boboloppet - II. ročník - zhodnocení

17.02.2013 21:17

Druhý ročník dnes již legendárního závodu BoBoloppet se vydařil. Počasí nám přálo, Jizerská o.p.s. nám krásně připravila celou trať (teda až na 20 m u Václavíkovy studánky), nikdo se úplně neztratil, buchty a koláče byly za cílem napečeny, vyhlášení také dopadlo dobře. Proto doufáme, že s vámi a i mnohými dalšími opět setkáme na startu příští rok.

 
Ze závodu i z vyhlášení vznikla rozsáhlá fotogalerie, kterou si můžete prohlédnout zde: FOTO BOBOLOPPET
 
Gratulujeme všem, kdo sebrali odvahu a nastoupili na start, to chce opravdu řádnou kuráž. První místo obhájil Jirka Pliska ze Silvini Ski Trab teamu, který zaostal za loňským rekordem trati 4:35,00 pouhých 15 vteřin, druhý byl loňský vítěz BoBotriplu Tomáš Jakoubek, také ze Silvini Ski Trab teamu v čase 4:46,56, třetí pak Honza Mikula z TJ Packa Praha v čase 5:12,30. Z odvážných žen byla první v cíli Jana Jetmarová ze Ski klubu Jablonec v čase 5:35,16  před druhou Alicí Nedomlelovou z Eleven test teamu v čase 6:06,41 a třetí Šárkou Zelenkovou ze Silvini SKi Trab teamu v čase 6:37,38. Celkové výsledky naleznete zde: výsledková listina
 
Startovní čísla všem účastníkům tradičně zůstala na památku, diplomy jste také dostali (kdo ne, může si ho vyzvednout ve Skiservisu Mára do konce března - máme ho pro každého, kdo dojel do cíle, i pro ty, co byli disk). Navíc se podařilo sehnat sponzora pamětních medailí (jeden z účastníků - M.B.), takže pro všech 130 klasifikovaných závodníků a závodnic je máme připraveny. K vyzvednutí budou také ve Skiservisu Mára do konce března a to od 6.3.2013. Kdo si nemůže pro medaili dojet osobně, či někoho poslat, tak může na adresu: Marek Pazderský, Šumná 582, 463 12 Liberec 25 zaslat předvyplněnou malou pěnovou obálku s částkou 30 Kč a my vám medaili pošleme na vámi určenou adresu.
 
Ještě jednou chci poděkovat všem organizátorům, sponzorům a zejména pak dobrovolníkům, bez kterých by třeba nebylo napečeno, nebo nebyly diplomy a medaile, rozvezené kontroly, čísla, upravené tratě, časomíra, výdej čísel, čaj a tak dále a tak dále . . . díky moc všem za pomoc.
 
Vyjádření k diskvalifikacím: v pravidlech závodu bylo jasně napsáno, že je potřeba označit všechny kontroly na trati a kdo tak neučiní, bude diskvalifikován. Všechny kontroly byly umístěny správně a přesně dle popisu na stránkách závodu, zároveň viditelně. Závod je tak trochu založen na jejich dohledání (a spousta závodníků se poctivě vracela, když ji před tím minula), proto jsme nemohli akceptovat předložení záznamů z GPS přístrojů. Na příští rok připravujeme upřesnění a jasnější výklad pravidel, stejně tak jasnější a viditelnější umístění kontrol. Věříme, že se již letošní situace nebude nikdy opakovat.
 
Ty, co trať ujeli celou a byli diskvalifikováni jen z důvodu nedodržení časového limitu nebo neoznačení všech kontrol, jsme se rozhodli omilostnit v rámci pokračování BoBotriplu (lyže-kolo-běh) a přiřadit jim shodný čas 9:16,47. Pokud tedy chcete v závodu pokračovat - můžete - a rádi vás na startu BoBokola uvidíme.