Silvini Skiroll cup Ještěd 2014 - tisková zpráva

28.09.2014 19:09

 

Za slunečného počasí se tuto neděli uskutečnil poslední závod seriálu závodů Silvini Skiroll Classics, výjezd na Ještěd. Mohl se těšit jak vysokým počtem přihlášených, tak skvělou diváckou kulisou. Závod byl uspořádán ve spolupráci Silvini Madshus Teamu a Svazu lyžařů České republiky a závodilo se o mistrovské tituly.

V hlavní disciplíně klasickou technikou titul vybojoval  Martin Jakš, jen  těsně před Lukášem Bauerem (oba Dukla Liberec), pro bronz si dojel specialista na dálkové běhy Stanislav Řezáč ze Silvini Madshus Teamu.

V ženské kategorii do posledních metrů svedly souboj Petra Nováková (LK Slovan Karlovy Vary) s Kateřinou Smutnou (Silvini Madshus Team). Ta v samotném závěru Petře podlehla a přerušila tak svoji neporazitelnost z předešlých závodů. Třetí místo vybojovala Klára Moravcová (Ski klub Jablonec nad Nisou).

Výsledky najdete zde: Ještěd 2014 - výsledky.pdf

Nejrychlejším mužem celého seriálu závodů Silvini Skiroll classics (výjezd na Praděd, Šerlich, Špindlerovku, Ještěd) se stal Adam Fellner před Jiřím Ročárkem a Pavlem Ondráškem.

V ženách bezkonkurenčně zvítězila Kateřina Smutná, před Adélou Boudíkovou a Kamilou Knopovou.

Konečné pořadí seriálu najdete zde: Silvini Skiroll Classics 2014 - konečné pořadí.pdf

Na start se postavilo bezmála 200 závodníků a závodilo se od dorosteneckých kategorií.

Tady je spousta krásných fotek ze závodu: Ještěd 2014 - fotky