BoBoběh 2022 a BoBoTriple o Krále a Královnu Jizerských hor je úspěšně za námi

06.11.2022 13:24

Tradiční zavírák přespolákové sezóny BoBoběh na 30 km měl už svůj 10. ročník a spolu s trasou Buď Fit na 10 km a dětským závodem na 1 km prověřil síly nejednoho závodníka. Závodu se celkem zúčastnilo 91 závodníků (59 mužů a 32 žen). Mezi muži byl na BoBoběhu na 30 km nejrychlejší potřetí za sebou Matyáš Doubek z FUJ teamu, který zvládl trať v čase 1:59:14Druhé místo bral Roman Svatoš s časem 1:59:42, třetí pak doběhl závodník Jan Vacek v čase 2:03:32.  V ženách zvítězila již podruhé Adéla Šeflová (Horalka a Tatranka) s časem 2:30:28, což bylo celkově 24. místo. Druhá doběhla Svatoslava Kacířová v čase 2:35:58 a třetí Tereza Korvasová v čase 2:38:27. Trasu Buď Fit na 10 km opět vyhrála Michaela Pušová s časem 50:14, druhá byla těsně Kateřina Zárybnická a třetí Tereza Buzková. V mužích běžel nejrychleji Zbyněk Resl v čase 48:56, druhý byl Přemysl Chaloupka a třetí Martin Würz. Dětský závod v Klucích na 1 km vyhrál opět Ondřej Puš, v holkách Marie Mečířová, v dětech pak byla první Veronika Pušová a Matyáš Pazderský.

Výsledky - BoBoběh 30 km / Buď Fit 10 km / MINI 1 km

Fotogalerie: Jakub Žák

Zároveň se tímto závodem uzavřel BoBoTriple, kde se započítávaly kromě běhu také výsledky z BoBoloppetu - 90km na běžkách a BoBokola - 90 km na lesním kole. Soutěž o pravého Krále Jizerských hor ovládl přesvědčivě již pátý rok za sebou Michal Sedláček z pořádajícího eD system Silvini teamu v rekordním součtu časů 9:07:27, což bylo o 18 minut před Janem Vackem a Petrem Marhounem. Královnou Jizerských hor se stala podruhé Svatoslava Kacířo před Pavlou Duškovou a Kateřinou Suchanovou. Veteránskou kategorii ovládl Dalibor Valter. Tento extrémní trojboj dokončilo pouhých 20 závodníků.

Král Jizerských hor - BoBoTriple 2022

Registrace na 12. ročník 2023 spustíme tradičně 11.11.2022  - je možné se hlásit na všechny výše uvedené závody v roce 2023. Neváhejte, kapacita je omezená na pouhých 200 závodníků. Datum závodu je stnoveno na sobotu 25. února 2023. Přihlášení probíhá přes formulář na stránkách závodu. Budeme se na vás těšit. Budeme pokračovat i v dětských závodech v zimě MINI BoBo na 9 km pojatý jako "ve stopách BoBoloppetu" a při běhu zůstanou i trati 10 km a 1 km. Novinkou pro letošní rok je zavedení otevření registrace vždy na Martina (přijíždí na bílém koni) 11.11., dále pak rezervovaná čísla pro závodníky mající 10 a více účastí na BoBoloppetu nad rámec kapacity 200 závodníků a možnost startu den předem odprezentovaných klasiků již v 7:30, bruslaři mohou nadále startovat až 8:30.