Závěrečné pokyny pro BoBoloppet 2022 a MINI BoBo 2022

17.02.2022 18:11

Přátelé, kamarádi, BoBoloppet bude, ale pojede se na  originální trase  o délce 90 km!!! Počítejte ale s tím, že to bude letos opravdu drsné (počasí, vítr, větve, přeběh hráze Josefodolské přehrady atd), takže závod letos dozná svoji pověst nejtěžšího závodu na běžkách ve střední Evropě.

Startovní listina:  BoBoloppet 2022 a MINIBoBo 2022

Změny ve startovce: přepis startovního čísla je možný do pátku 18.2.2022 do 12:00 přes meil m.pazdera@centrum.cz za poplatek 100 Kč nebo u prezentace v Dolfinu či na stadionu za poplatek 200 Kč (je potřeba nahlásit jméno, příjmení, datum narození, tým, kategorii a styl, dále také potvrzení a jméno od prodávajícího). Pokud chcete prodat/koupit číslo, využijte diskuzi na webu nebo fcb profil závodu. Kdo se nedostaví na prezentaci do 9:30 v den závodu, tak jeho číslo propadá a případní zájemci si ho mohou koupit (nedokážeme ale slíbit, zda někdo takový bude a kolik jich případně bude). MINIBoBo vyprodán není a prezentaci má v sobotu až do 11:00.

Prezentace: pátek 18.2. od 14:00-20:00 v Bedřichově v Dolfinu (pobočka Skiservisu Mára naproti restauraci La Pasta) nebo sobota 19.2. ve vyhřívaném stanu na stadionu 7:30-9:30 (MINIBoBo do 11:00). Je nutné podepsat osobně prezentaci, uvést své telefoní číslo, vyzvednout startovní číslo, samolepky na lyže, kartičku pro kontroly. Zároveň se odevzdávají ceny v hodnotě nad 100 Kč (zakázán je alkohol).

Trasa: Jede se originální trasa dlouhá poctivých a nekompromisních 90 km a dle tradice není nijak značena!!! Doporučujeme řádně prostudovat trasu!!! Na kontrolních bodech budou umístěny oranžovo-bílé lampiony s nápisem BoBoloppet a klasické kleště na oražení kartičky, kterou obdržíte na prezentaci spolu s gumičkou na přichycení. Kontroly jsou zavěšeny vždy na pravé, ale i levé straně ve směru jízdy a očíslovány za sebou jdoucími čísly 1, 2,3, ...  se specifickým kódem. První kontroly jsou zdvojeny až ztrojeny, je jedno, kterou z nich orazíte (jde o to, aby se netvořily fronty). Připomíníme, že je nutné dodržet celou trasu a pořadí jednotlivých kontrol. Kdo nebude mít označeny správně všechny kontroly, bude diskvalifikován. Doporučujeme všem závodníkům, jedoucím zvláště o přední příčky, mít raději záznam trasy přes moderní sledovací technologii (Garmin, Sunto, mobilní aplikace atd., ale neznamená to, že není potřeba mít označené všechny kontroly!!!). Export do GPS možný zde (tato mapa neobsahuje kontrolní body): https://mapy.cz/s/puhamujehu

Kontrolní body: 1.Start - cvaká se ještě před vyjetím, 2.Odbočka na Jabloneckou chatu - u přeběhu silnice na Hrabětické louce směrem k Jablonecké chatě, 3.Linkeho kříž - na vrcholu stoupání od Mariánskohorských bud před sjezdem na Mariánskou horu, vracíme se stejnou cestou zpět, 4.Václavíkova studánka - na závoře před dělením cest u vodojemu, pak je jedno, kudu jedete dál (rovně i doprava to jde, pak doleva směr Mořina), 5.Soušská silnice - pozor, po levé straně na Soušské silnici směrem na Smědavu, 6.Paličník - na vrcholu stoupání od Předělu, 7.Kiosek - na konci stoupání ke Kiosku ještě před křižovatkou s Jizerskou silnicí, 8.Knajpa - nad Knajpou než se sjíždí na Čihadla, 9.za hrází - naproti odbočce na hráz Černé Nisy, 10.Gregoráč - na konci stoupání od Černé Nisy před sjezdem na Gregorův kříž. 11.Cíl - cvaká se po projetí cílem

Zázemí a občerstvení: ve vyhřívaném stanu na stadionu v Bedřichově, kde je zároveň převlékárna, prezentace, ale za věci zde ponechané neručíme. Dobroty vám tradičně peče naše Zuzanka a její pomocnice.

Vyhlášení: od 19:00 na Dolině - je možno jít tam již předem a dát si třeba večeři nebo pívo.

Občerstvení cestou: dle tradice z vlastních zdrojů, ale něco mi říká, že na Jizerce u pobočky Skiservisu Mára bude podobně jako loni připraveno malé překvapení od pana Dudy a Bišiho :-)

Ceny: prvních 5 mužů a první 3 ženy jedoucí klasicky (hlavní kategorie), první 3 muži a 3 ženy v celkovém pořadí, první tři veteráni a první tři veteránky (nad 50 let) v celkovém pořadí, nejstarší účastník a pak samozřejmě i všichni ti, co dojedou do cíle.

Média: bude zpracována krátká videoreportáž a fotografie ze závodu budete mít od Oty Mrákoty

Servis lyží: zajišťuje již tradičně Skiservis Mára na Bedřichově i na Jizerce, lyže na parafínování nutné dodat do 15:00 v pátek, stoupací vosky se budou mazat od 7:15 v sobotu.

Cíl: do 18:00, pak už máte smůlu a věci si můžete vyzvednout na Dolině :-)

Parkování: na centrálním parkovišti v Bedřichově

Startovní listina aktualizována 02.02.2017: BoBoloppet2017_startovniListina.pdf

Posledních cca 10 volných čísel na startu.

Skol a dobrou mázu přejí všichni z organizačního výboru BoBoloppeťáků.Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

Zázemí a občerstvení: ve vyhřívaném stanu na stadionu v Bedřichově, kde je zároveň převlékárna, prezentace, ale za věci zde ponechané neručíme. Dobroty vám tradičně pečou naše kočičky. POZOR, oproti jiným rokům si budete po dojetí do cíle přejímat rovnou pamětní medaily a také si rovnou vyberete cenu, dáte si něco dobrého (z Královky nám připravili dvě jídla - guláš a krůtí rizoto), dále je připraveno zdarma spousta piva 10°a 12° od Kousek Piva a nealka od Kofoly, pouze prosím vemte na vědomí, že zde v sobotu večer bude probíhat i Nightlightmarathon a tak lze očekávat po 17 hodině zvýšený počet lidí, kteří nemají s BoBoloppetem nic společného a ve společném stanu mají prezentaci na svůj závod.

Vyhlášení: oficielní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne na Dolfinu v 20:00 (předpoklad je, že výherce zveřejníme i s výsledky na fcb a na webu nejpozději krátce po 18 hodině po dojezdu posledního závodníka)

Afterpaarty: jelikož nás loni na výročí 10. ročníku a zároveň oslavy Márových 40 covid sotva pustil tajně na start a letos nás zase vyhodili ze stadionu, tak slíbená paarty bude probíhat do 18:00 ve stanu (pivo zdarma) a pak doporučujeme přesun k nám na Dolfin (kapacita 40-50 lidí, kde proběhne ve 20:00 slavnostní vyhlášení a zároveň oslava Márových narozenin (po domluvě lze i přespat).

restaurace Královka - 19:00 - pozávodní párty, výběr z 5 jídel, mraky pití, přátelská atmosféra, promítání fotek a filmů z minulých ročníků, předávání cen, parking zdarma. (Tradiční Dolinu opouštíme kvůli nedostatku místa.)

Více zde: https://www.boboloppet.com/boboloppet/o-zavodu/

Občerstvení cestou: dle tradice z vlastních zdrojů, pozor, na Jizerce vás možná u pobočky Skiservisu Mára čeká malé překvapení (lehké občerstvení)!!!

Ceny: prvních 5 mužů a první 3 ženy jedoucí klasicky (hlavní kategorie), první 3 muži a 3 ženy v celkovém pořadí, první tři veteráni a první tři veteránky (nad 50 let) v celkovém pořadí a pak samozřejmě i všichni ti, co dojedou do cíle (medaily i cenu si převezme každý sám hned po dojetí do cíle).

Média: bude zpracována krátká reportáž a fotografie ze závodu budete mít od Bóši

Servis lyží: zajišťuje již tradičně Skiservis Mára na Bedřichově - pobočka Dolfin, lyže na parafínování nutné dodat do 16:00 v pátek, stoupací vosky se budou mazat od 7:15 v sobotu na stadionu.

Start: klasika - 8:00-10:00, bruslení 8:30-10:00!!! Pokud někdo vyjede z bruslařů dříve, bude mu přičteno 30 minut k jeho času!!!

Cíl: do 18:00, pak už máte smůlu, ale věci Vám necháme ve Skiservisu Mára na stadionu. Prosíme ty, co se zdrží na trati déle nebo závod zabalí, aby nás telefonem nebo sms informovali o své pozici - 777101981

Parkování: na centrálním parkovišti v Bedřichově nebo u Dolfinu a nechat se dovést shuttlem

MINI BoBo: těšíme se, že opět budou na trati děti, které čeká okruh 9 km a který také obsahuje kontrolní body v podobě lampiónů se záludnými otázkami, v cíli pak každý obdrží nějakou odměnu a čeká vás také občerstvení!

Skol a dobrou mázu přejí všichni z organizačního výboru BoBoloppeťáků.