VÍTĚZOVÉ V ROCE 2021

BoBoloppet - Jan Ferdinand Polášek a Kateřina Moravcová / klasika - Michal Sedláček a Svatoslava Kacířová

BoBokolo - Michal Sedláček a Svatoslava Kacířová / koloběžky - Milan Jelínek

BoBoběh -

BoBotriple - KRÁL JIZERSKÝCH HOR - po 2. závodu ze 3 - Michal Sedláček a Kamila Kosinová

Novinky

20.02.2012 13:02

Sobotní počasí nám přálo, trať se podařilo řádně připravit, nikdo se úplně neztratil, dokonce nám padl rekord trati, vyhlášení také dopadlo dobře, takže doufáme, že se s vámi příští rok setkáme opět na startu.

 

Během závodu jste byli foceni profi fotografem Bóšou (Jirkou Boškem), tak se neváhejte kouknout na své maličkosti a obědnat si památku ze závodu. Koukal jsem na to a většimě z vás to tam dokonce i sluší :-) Fotky najdete na stránkách www.bosa.cz

 

Gratulujeme všem, co sebrali odvahu a nastoupili na start, to chce opravdu řádnou kuráž. První místo urval Jirka Pliska ze Ski Trab Mára teamu  v novém rekordu trati 4:35, o druhé a třetí místo se pak podělil Vítězslav Vondra z VSK Humanita a Martin Mikuš z HO Skol ve společném čase 5:05. Z žen byla první v cíli Petra Havlová z FEL Praha v čase 6:13 o pouhou 1 minutu před druhou Šárkou Zelenkovou ze Ski Trab Mára teamu a třetí Radkou Tkáčikovou v čase 7:04. Celkové výsledky naleznete zde: výsledková listina

 

Startovní čísla i pamětní medaile už máte, diplomy ke stažení pak máte zde (diplom muži - diplom ženy), stačí si ho jen vytisknout a dopsat jméno. Zároveň jsme doplnili pár fotek do fotogalirie.

 

Ještě jednou chci poděkovat všem organizátorům, sponzorům a zejména pak dobrovolníkům, bez kterých by třeba nebylo napečeno, nebo nebyly diplomy a medaile, pověšené kontroly, čísla, upravené tratě, časomíra, čaj a tak dále a tak dále . . .  díky moc za pomoc.

15.02.2012 22:55

kontroly:  na trati budou umístěny oranžovo-bílé lampionky (používané při orientačním běhu) s kleštičkami, vaší poviností bude tyto lampionky najít a označit jimi startovní kartu, která pak projde po projetí cílem kontrolou.

1) je umístěna na Hrabětické louce na přejezdu silnice z Hrabětické louky směrem na Jabloneckou chatu

2) u Linkeho kříže na otočce mezi Mariánskohorskými boudami a Mariánskou horou

3) na Václavíkově studánce před silnicí na budově vodárny

4) na konci stoupání směrem na Paličník na dominantním listnatém stromu

5) na rozcestníku u turistické odbočky na hráz Černé Nisy

6) na Gregoryho křížku před Novou Loukou

 

úschovna + převlékání: vše v cílové buňce na stadionu naproti Skiservisu Mára

 

telefony:    777101981 + horská služba 483380073 Bedřichov

 

bezpečnost: každý závodník startuje na vlastní nebezpečí a je si plně vědom, jaké během závodu podstupuje zdravotní riziko, a že pořadatel nenese nikterak odpovědnost za případné ztráty na životech či jiné újmy na zdraví. Po celou dobu závodu bude mít každý zapnutý mobilní telefon a jeho číslo nám uvede při vyzvedávání startovního čísla. Pokud někdo nestihne přijet do časového limitu 18:00 nebo závod vzdá a nebude se vracet přes cíl, tak je povinen ohlásit tuto skutečnost někomu z pořadatelů. Pokud tak neučiní, ponese veškeré náklady na případné zbytečné záchrané práce spojené s hledáním své osoby. V případě nouze volejte horskou službu 483380073 Bedřichov.

 

předávání cen a vyhlášení: proběhne od 19:00 v restauraci Nisa zhruba 1 km od stadionu směrem na Jablonec pod sjezdovkami na Malinovku

 

úprava trati:   bylo přislíbeno, že rolba projede celou trať z pátku na sobotu - omlouváme se, že pokud bude padat či foukat, tak těžko půjde udržet stopy protažené

14.02.2012 00:15

Tak přátelé, závod se nezadržitelně blíží a my vám představujeme, jak budou vypadat startovní čísla, která si budete moct nechat. V sekci trasa najdete také plánky problémových částí trati, kde je možné bloudit. Minulý týden už závod mimo soutěž absolvovali dva borci, kteří se bohužel nemohou zúčastnit náhradního termínu. Jedním z nich byl Pepa Pustai z Jablonce, který na trati strávil neuvěřitelných 12 hodin a 53 minut, druhým z nich pak Jakub Zajíc, jenž to dal za 9 hodin a 13 minut (zde je záznam jeho trasy). Další novou informací je, že na stěžejních (nejzašších) bodech budou umístěny oranžovo-bílé lampionky s kleštičkami a vy budete muset dojet k nim a následně si procvaknout kontrolní papírek. Popis těchto míst ještě zveřejníme.

06.02.2012 21:01

Drazí sportovní přátelé, v Jizerských horách vládnou již přes týden třeskuté mrazy, které budou dle předpovědi počasí pokračovat až do dalšího týdne. Po četných konzultacích se všemožnými odborníky od závodníků, pořadatele, rozhodčí, horskou službu, rolbaře, 12 měsíčků a jednoho zlomeného psa v zatáčce, jsme dospěli k závěru, že strávit 5 až 10 hodin na lyžích je zcela nelidské, zvláště pak po zkušenosti z tohoto víkendu a závodu Koenig Ludwig Lauf, kde to v cílovém prostoru po dvou hodinách vypadalo jako ve válce . . . Omlouváme se všem za vzniklé potíže s přesunem startu a věříme, že se na něm společně setkáme v sobotu 18.2.2012 při alespoň trochu lepším počasí. Výhodou je, že si nemusíte brát dovolenou a můžete ještě něco potrénovat. Děkujeme za pochopení a doufáme, že se s naším názorem shodujete. Váš BoBoloppet team.

01.02.2012 23:19

V Jizerských horách leží místy až 2 m zmrzlého sněhu, panují arktické mrazy, sluníčko svítí a trať je téměř celá upravena. Doporučujeme si některé méně známé úseky projet, ať pak nebloudíte. K dnešnímu dni je přihlášeno celkem 80 závodníků a závodnic, takže to vypadá na docela pěkný závod. Také chceme poděkovat neznámé ctitelce, která nám poslala ručně vyrobené medaile a diplomy pro vítěze - jsou překrásné a rádi bychom poděkovali osobně a s patřičnou noblesou.

Záznamy: 131 - 135 ze 145
<< 25 | 26 | 27 | 28 | 29 >>

Anketa

Jak se chystáte jet?

Klasika (598)
Bruslení (324)
Soupaž (277)
Skůtr (270)

Celkový počet hlasů: 1748