VÍTĚZOVÉ V ROCE 2022

BoBoloppet - Petr Marhoun a Tereza Tužilová / klasika - Michal Sedláček a Svatoslava Kacířová

BoBokolo - Jan Vacek a Svatoslava Kacířová / koloběžka - Milan Jelínek

BoBoběh - 30 km Matyáš Doubek a Adéla Šeflová / 10 km Zbyněk Resl a Michaela Pušová

BoBotriple - KRÁL JIZERSKÝCH HOR - Michal Sedláček a Svatoslava Kacířová

Novinky

17.06.2021 09:31

Letošní veřejná společná vyjíždka na lesním kole nebo koloběžce pod názvem BoBokolo se uskuteční v sobotu 19. června na trati legendárního zimního závodu BoBoloppet. Nejedná se o závod, ale společnou vyjíždku a zájemcům bude změřen čas. Přihlašování je stále možné, start a cíl bude u Dolfinu (Skiservis Mára naproti restauraci La Pasta) v Bedřichově, kde je také možné zaparkovat nebo domluvit ubytování. V místním baru také bude probíhat slavnostní vyhlášení a následná afterpaarty. Startovat mohou všichni, kdo byli v historii přihlášeni alespoň na jeden z našich závodů za posledních 10 let. Více v propozicích zde: https://www.boboloppet.com/bobokolo/o-zavodu/

21.02.2021 14:28

V rozmezí 15-21. února 2021 se na Bedřichově uskutečnil jubilejní 10. ročník závodu v běhu na lyžích BoBoloppet - závod pravých chlapů na 90 km skrz celé Jizerské hory. Letošní ročník proběhl kvůli nadále trvajícím nesmyslným vládním opatřením virtuální formou. Díky krásné zimě se mohla jet celá originální trasa toho dnes již legendárního závodu, který svoji délkou (90 km), převýšením (1.600 m) a celkovou náročností, nemá ve střední Evropě obdobu. Dlouho se čekalo na optimální podmínky a ty nastaly v závěru tohoto týdne,  Jizerská o.p.s. nám tak připravila dokonale celou trasu. Závod byl opět vyprodán už za týden od spuštění registrací, ale na start se nakonec rozhodlo vydat 183 závodníků a závodnic. Na trase nechyběly kontroly, občerstvení na Jizerce, v cíli pak každému zůstalo startovní číslo (ty co jeli po desáté, měly žluté číslo), dostal medaili a tašku s jídlem od šéfkuchaře Aleše Smutného.

Hlavní kategorii mužů klasicky vyhrál již potřetí v řadě Michal Sedláček, který se svým časem dostal hluboko pod 5 hodin - 4:24:57, což je více než obdivuhodné a stačilo mu to na třetí místo celkově!!! Navíc tímto časem drží rekord trati v klasice. Tradičně tak vyhrává startovní číslo na Vasaloppet 2022. Klasičky se na start postavily pouze dvě a tak Svatosava Kacířová bez problémů obhájila své loňské prventství a ujela trať v čase 8:32:04. Oba vítězové klasiky obdrží krásné pamětní medaile od uměleckého kameníka Roberta Algera. Z celkového vítězství v závodě se v mužích již podruhé v historii radoval Jan Ferdinand Polášek v novém absolutním rekordu trati 4:12,05 a vyhrál tak putovní sošku panáčka BoBo, která má už i lyže, podstavec a štítky se jmény vítězů. Velké překvapení se odehrálo v ženách, kde o svoji neporazitelnost přišla o pouhých 16 vteřin legenda BoBoloppetu Jana Jetmarová (7 x vítězka), kterou dokázala také v rekordu trati porazit Kateřina Moravcová, která zvládla trať proletět za 5 hodin a 0 minut a 18 vteřin. Závod je součástí série závodů BoBotriple, který se skládá z běhu na lyžích na 90 km (20.2.), jízdě na lesním kole na 90 km (5.6.) a horského krosu 30 km (7.11.) v Jizerkách. Ten zatím vede Kateřina Moravcová s časem 5:00:16 a loňský vítěz Michal Sedláček 4:03:45, druhý je Jan Ferdinand Polášek s časem 4:12:05 a třetí Fanda Landa s časem 4:16:47!

Dětský závod MINI BoBo jsme bohužel museli letos zrušit, což nás hrozně mrzí a doufáme, že příští rok už zase bude!!!

Muži - celkově

1. Jan Ferdinand Polášek - VSK MFF UK - 4:12:05 - rekord trati!!!

2. Vítěslav Vondra - Sporticus team - 4:21:04

3. Michal Sedláček - Silvini Madshus team - 4:24:57 - klasika!!!

Ženy - celkově

1. Kateřina Moravcová - Silvini Madshus team - 5:00:18 - rekord trati!!!

2. Jana Jetmarová - Ski klub Jablonec - 5:00:34

3. Tereza Tužilová - Silvini Madshus team - 5:10:23

Muži - klasici - hlavní kategorie

1. Michal Sedláček - Silvini Madshus team - 4:24:57 - rekord klasiky!!!

2. František Landa - Silvini Madshus team - 4:39:07

3. Milan Kohout - Silvini Madshus team - 4:39:37

Ženy - klasičky - hlavní kategorie

1. Svatoslava Kacířová - Loko Trutnov - 8:32:04

2. Kristána Saidlová - TJ Packa Praha - 9:11:08

Kompletní výsledky

 

BoBoloppet 2021 - výsledky


Odkazy na fotky

Profesionální fotograf - Ota Mrákota
 
Fotky od krásky z prezentace - Monika Hrdoušková
 
Krásný článek o celém BoBoloppetu - Tomáš Nohejl

Poděkování

Děkujeme všem parnerům závodu a všem pořadatelům a dobrovolníkům, bez kterých by nebylo možné závod uspořádat a těšíme se, že se potkáme opět za rok během snad už bez omezení 11. ročníku nebo během kola či běhu v rámci BoBotriplu 2021.

Partneři závodu

 

18.02.2021 22:05
Umělec Robert Alger, který má za sebou úspěšně 7 ročníků BoBoloppetu, vytvořil k jubilejnímu 10. ročníku Boboloppetu originální medaile z mramoru. Vytvořil je během letošního února v malém ateliéru v Krkonoších. Medaile jsou díky rozdílné velikosti a použitému mramoru originální díla, přestože obě nesou stejné písmo i podobu maskotka BoBo. Medaile mají na zadní hraně dole zároveň úmělecký podpis. Jejich váha se pohybuje mezi 2 a 3 kilogramy. Robert letos přišel o svou osmou účast díky uzavření okresu, kde žije a pracuje (nedá se nic dělat, nařízení musím respektovat). Ale aspoň se těmito medailemi může letos "zúčastnit na dálku".
 
Medaile z bílého mramoru je určena pro vítěze Boboloppetu. Tento mramor je jemnozrnný, lehce žilnatý, klasický kararský mramor. Robert ho zvolil proto, protože v Karaře vystudoval obor sochařství na Akademii výtvarného úmění. Medaile z růžového mramoru je určena pro vítězku Bobolopppetu. Tento hrubozrnější šmouhovatý mramor pochází z jednoho lomu ve státě Georgia (USA), který Robert kdysi osobně navštívil. Zvolil tento americký mramor, protože  vyrůstal v USA (rodiče s ním utekli během komunismu, když byl malý). Díky použitým typům mramoru tak skryl v obou dílech i svůj životní příběh.
 
17.02.2021 10:21
!!! DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ !!!
 
Pokud jste přihlášeni a nedostali jste od nás v úterý ráno e-meil s důležitými pokyny, tak si o něj napište na info@silvinimadshusteam.com - díky nebo zkontrolujte Váš spam koš v e-meilu, máme signály, že zřejmě ne úplně všem e-mail dorazil (týká se i těch, co je přihlašoval někdo jiný).

 

16.02.2021 01:11

Máme pro vás všechny jednu dobrou a dvě špatné zprávy. Tou první špatnou zprávou je, že závod MINI BoBo je letos bez náhrady zrušen. Tou druhou špatnou zprávou je, že závod BoBoloppet na 90 km se v klasické podobě jako každý rok neuskuteční z důvodu pokračující pandemie Covidu a z důvodu vládních nařízení. A konečně tou dobrou zprávou je, že se závod BoBoloppet 2021 uskuteční formou VIRTUÁLNÍHO závodu, kdy si každý může projet trať závodu klidně ve startovním čísle, zaznamenat svůj čas pomocí aplikace Strava, označit všechny kotroly (budou rozmístěny do čtvrtku 18.2. do neděle 28.2.2021) a zaslat nám záznam z aplikace Strava pro kontrolu meilem na info@silvinimadshusteam.com, výsledky následně vyvěsíme a vítěze daných kategorií náležitě odměníme. Děkujeme za pochopení a přízeň. Každý z přihlášených účastníků dostane zároveň od nás e-mail, kde mu je vše podrobně vysvětleno a ve kterém má pokyny, jak při vituálním závodu postupovat a jak se k němu dostanou samolepky na lyže, startovní číslo na památku a kartička pro záznam kontrol. Prosíme dodržujte tato základní pravidla: neshlukovat se, udržovat si odstup alespoň dva metry, nosit roušku, kontroly cvakat v rukavicích, do závodu nenastupovat v případě jakých-koli příznaků Cvoidu atd. Díky za pochopení a doufáme, že se s vámi všemi potkáme někde ve stopě, ať už zrovna pojedete svůj závod nebo jen tak. Virtuální závod se samozřejmě započítává i do seriálu BoBoTriple o Krále a Královnu Jizerských hor.

Záznamy: 11 - 15 ze 153
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Anketa

Jak se chystáte jet?

Klasika (724)
Bruslení (440)
Soupaž (388)
Skůtr (378)

Celkový počet hlasů: 2316