VÍTĚZOVÉ V ROCE 2022

BoBoloppet - Petr Marhoun a Tereza Tužilová / klasika - Michal Sedláček a Svatoslava Kacířová

BoBokolo - Jan Vacek a Svatoslava Kacířová / koloběžka - Milan Jelínek

BoBoběh - 30 km Matyáš Doubek a Adéla Šeflová / 10 km Zbyněk Resl a Michaela Pušová

BoBotriple - KRÁL JIZERSKÝCH HOR - Michal Sedláček a Svatoslava Kacířová

Novinky

02.05.2020 16:27

Letošní veřejná společná vyjíždka na lesním kole nebo koloběžce pod názvem BoBokolo se uskuteční v sobotu 20. června na trati legendárního zimního závodu BoBoloppet. Nejedná se o závod, ale společnou vyjíždku a zájemcům bude změřen čas. Přihlašování je stále možné, start a cíl bude u Dolfinu (Skiservis Mára naproti restauraci La Pasta) v Bedřichově, kde je také možné zaparkovat nebo domluvit ubytování. V místním baru také bude probíhat slavnostní vyhlášení a následná afterpaarty. Startovat mohou všichni, kdo byli v historii přihlášeni alespoň na jeden z našich závodů za posledních 10 let. Více v propozicích zde: https://www.boboloppet.com/bobokolo/o-zavodu/

17.02.2020 18:20

V sobotu 15. února 2020 se na Bedřichově uskutečnil již 9. ročník závodu v běhu na lyžích BoBoloppet - závod pravých chlapů na 90 km skrz celé Jizerské hory. Letošní zima si s námi trochu zahrává a tak se nemohla jet celá originální trasa toho dnes již legendárního závodu, který svoji délkou (90 km), převýšením (1.600 m) a celkovou náročností, nemá ve střední Evropě obdobu. Museli jsme lehce poupravit začátek závodu, kdy se jelo nově kolem chaty Věčného mlčení a potom jsme ještě vynechali Václavíkovu studánku a namísto toho se jelo poprvé na Souš a následně nahoru Darskou cestou. Vzdálenost tedy byla 86,5 km s převýšením 1.650 m, což sice bylo o 3,5 km kratší, ale 50 metrů nastoupáno více. Jen nám úplně nepřálo počasí a do Jizerek dorazila na sobotu lehká obleva, takže to moc nejelo. Jizerská o.p.s. nám i tak připravila dokonale celou trasu. Závod byl opět vyprodán už za dva týdny od spuštění registrací, ale na start se nakonec rozhodlo vydat 176 závodníků a závodnic. Jako vždy provázela celý závod pohodová atmosféra, která se přenesla i do večerního vyhlášení výsledků (v tomto závodě dostává cenu každý), které se opět uskutečnilo poprvé rovnou ve stanu na stadionu, kde nám večeři připravila restaurace Královka a pivo zařídil Sun Disk, dobroty k tomu pak připravily tradičně naše holky (Zuzanka, Eva, Ifka, Hanka, Verča, Štěpánka a Terezka).

Z vítězství se v mužích poprvé radoval spoluzakladatel závodu František Landa ze Silvini Madshus teamu v čase 4:34,31 a vyhrál tak putovní sošku panáčka BoBo, která má už i lyže, podstavec a štítky se jmény vítězů. Padl sice i o jednu minutu rekord trati (Jiří Pliska - 4:35:00), ale protože se nejednalo o originální trasu, tak nemůže být uznán. V ženách slavila své již sedmé vítězství jako 16. celkově Jana Jetmarová ze Skiklubu Jablonec, která zvládla trať proletět za 5 hodin a 12 minut a 43 vteřin. Klasička se na start postavila pouze jedna - Svatosava Kacířová a ujela trať v čase 7:55:51. Hlavní kategorii mužů klasicky vyhrál loňský vítěz Michal Sedláček, který se svým časem dostal hluboko pod 5 hodin - 4:41:43, což je více než obdivuhodné a stačilo mu to na třetí místo celkově!!! Každý závodník si mohl ponechat své startovní číslo jako památku a pokud dorazil do cíle, tak dostal i pamětní medaili. Závod je součástí série závodů BoBotriple, který se skládá z běhu na lyžích na 90 km (15.2.), jízdě na lesním kole na 90 km (20.6.) a horského krosu 30 km (1.11.) v Jizerkách. Ten zatím vede Jana Jetmarová s časem 5:12:43 a loňský vítěz Michal Sedláček 4:19:11, druhý je Fanda Landa s časem 4:34:31 a třetí Ondra Marek s časem 4:35:58!

Letos se zároveň uskutečnil i druhý ročník MINI BoBo, aneb ve stopách BoBoloppetu, kdy děti buď samostatně nebo v doprovodu rodičů jeli 9 km dlouhou trať a cestou měli také schované kontroly s otázkami. Neměřil se jim čas, protože hlavní bylo trasu ujet a každý, kdo to zvládl, tak dostal medaily a čokoládovou odměnu. V druhém ročníku se na startu sešlo hned 19 dětí. Jejich úkolem bylo zvládnout trasu orientačně, dále najít všechny kontroly a ještě správně odpovědět na všechny otázky.

Letos si prvně také můžete zakoupit pamětní trička, mikiny, puzzle a půlitry s logem nebo mapou závodu. U triček s panáčkem, který projíždí cílem je možné si dopsat při objednání čas a text. Zájemci objednávejte zde: merchator

Závod BoBoloppet se konal díky podpoře Libereckého kraje!!!

Muži - celkově

1. František Landa - Silvini Madshus team - 4:34:31

2. Vítěslav Vondra - Sporticus team - 4:41:35

3. Michal Sedláček - Silvini Madshus team - 4:41:43 - klasika!!!

Ženy - celkově

1. Jana Jetmarová - Skiklub Jablonec - 5:12:43

2. Lada Lanková - Silvini Madshus team - 5:32:38

3. Tereza Zuzánková - AC Turnov - 5:34:11

Muži - klasici - hlavní kategorie

1. Michal Sedláček - Silvini Madshus team - 4:41:43

2. Ondra Marek - Silvini Madshus team - 4:59:58

3. Milan Kohout - Silvini Madshus team - 5:08:18

Ženy - klasičky - hlavní kategorie

1. Svatoslava Kacířová - Cobran tym PPC Počerady - 7:55:51

Kompletní výsledky

BoBoloppet 2020 - výsledky

BoBoloppet 2020 - celkově

BoBoloppet 2020 - ženy celkově

BoBoloppet 2020 - muži celkově

BoBoloppet 2020 - ženy bruslení

BoBoloppet 2020 - muži bruslení

BoBoloppet 2020 - veteráni bruslení

BoBoloppet 2020 - ženy KLASIKA - hlavní závod

BoBoloppet 2020 - muži KLASIKA - hlavní závod

BoBoloppet 2020 - veterání KLASIKA

MINI BoBoloppet 2020 - MINI BoBo 2020


Odkazy na fotky

Profesionální fotograf Ota Mrákota - https://photos.app.goo.gl/2kKvWdxskQCHZftk8
 
Fotky od Eva Pazderské z cíle - https://photos.app.goo.gl/HBaDsrGjGBRuqvEY6
 
Diplom ke stažení (lze doplnit jméno, kategori, pořadí a čas) - DIPLOM_2020

Poděkování

Děkujeme všem parnerům závodu a všem pořadatelům a dobrovolníkům, bez kterých by nebylo možné závod uspořádat a těšíme se, že se potkáme opět za rok během jubilejního 10. ročníku nebo během kola či běhu v rámci BoBotriplu 2020.

Partneři závodu

 

14.02.2020 08:10

Přátelé, kamarádi, BoBoloppet bude, ale pojede se na  upravené trase  o délce 86 km!!!

Startovní listina:  BoBoloppet 2020 a MINIBoBo 2020

Změny ve startovce: přepis startovního čísla je možný do pátku 14.2.2020 do 12:00 přes meil m.pazdera@centrum.cz za poplatek 100 Kč nebo u prezentace v Dolfinu či na stadionu za poplatek 200 Kč (je potřeba nahlásit jméno, příjmení, datum narození, tým, kategorii a styl, dále také potvrzení a jméno od prodávajícího). Pokud chcete prodat/koupit číslo, využijte diskuzi na webu nebo fcb profil závodu. Kdo se nedostaví na prezentaci do 9:30 v den závodu, tak jeho číslo propadá a případní zájemci si ho mohou koupit (nedokážeme ale slíbit, zda někdo takový bude a kolik jich případně bude). MINIBoBo vyprodán není a prezentaci má v sobotu až do 11:00.

Prezentace: pátek 14.2. od 14:00-20:00 v Bedřichově v Dolfinu (pobočka Skiservisu Mára naproti restauraci La Pasta) nebo sobota 15.2. ve vyhřívaném stanu na stadionu 7:30-9:30 (MINIBoBo do 11:00). Je nutné podepsat osobně prezentaci, uvést své telefoní číslo, vyzvednout startovní číslo, samolepky na lyže, kartičku pro kontroly. Zároveň se odevzdávají ceny v hodnotě nad 100 Kč (zakázán je alkohol).

Trasa: POZOR ZMĚNA!!! Jede se náhradní trasa dlouhá poctivých a nekompromisních 86,5 km a dle tradice není nijak značena!!! Doporučujeme řádně prostudovat novou trasu (tato mapa neobsahuje kontrolní body)!!!  První změnou je hned start, kdy se jede rovnou na Novou Louku, kde doprava na Blatný rybník a znovu doprava a následně doleva prudce dolů do Studeného údolí, kde se jede celá Levobřežní cesta až skoro ke hrázi Josefodolské přehrady, kde doleva prudce nahoru kolem Chaty věčného mlčení, kde se napojíme na standartní stoupání na Rozmezí (vynechává se tedy kompletní Hrabětická louka a Krisiánov). Druhou změnou je sjezd po Soušské silni až k hotelu Dare (u hráze), kousek zpět stejnou cestou a doprava nahoru až na Vlašský hřeben a přes Bunkr na Jizerku (vynechává se Knížecí i Jezdecká a také Václavíkova studánka). Na kontrolních bodech budou umístěny oranžovo-bílé lampiony s nápisem BoBoloppet a klasické kleště na oražení kartičky, kterou obdržíte na prezentaci spolu s gumičkou na přichycení. Kontroly jsou zavěšeny vždy na pravé i levé straně ve směru jízdy a očíslovány za sebou jdoucími čísly 1, 2,3, ...  se specifickým kódem. První kontroly jsou zdvojeny až ztrojeny, je jedno, kterou z nich orazíte (jde o to, aby se netvořily fronty). Připomíníme, že je nutné dodržet celou trasu a pořadí jednotlivých kontrol. Kdo nebude mít označeny správně všechny kontroly, bude diskvalifikován. Doporučujeme všem závodníkům, jedoucím zvláště o přední příčky, mít raději záznam trasy přes moderní sledovací technologii (Garmin, Sunto, mobilní aplikace atd., ale neznamená to, že není potřeba mít označené všechny kontroly!!!). Export do GPS možný zde (tato mapa neobsahuje kontrolní body): https://mapy.cz/s/hemajomulu

Kontrolní body: 1. Levobřežní - po sjezdu do Studeného údolí se mírně stoupá a na vrcholu stoupání bude kontrola, 2. Před Chatou - po odbočce z Levobřežní před hrází Josefodolské přehrady doleva nahoru na konci prvního prudkého stoupání, 3. Linkeho kříž - na vrcholu stoupání od Mariánskohorských bud před sjezdem na Mariánskou horu, vracíme se stejnou cestou zpět, 4. Kůrovec - před napojením se na Kasárenskou silnici, 5. Dare - u závory na koci upravené stopy u hotelu Dare, vracíme se kousek stejnou cestou zpět, 6. Jizerka - před Skiservisem Mára, i zde je otočka a vracíme se zpět stejnou cestou, 7. Soušská silnice - na půlce cesty mezi Knížecí a Smědavou, 8. Paličník - na vrcholu stoupání od Předělu, 9. Kiosek - na konci stoupání ke Kiosku ještě před křižovatkou s Jizerskou silnicí, 10. Knajpa - nad Knajpou než se sjíždí na Čihadla, 11. za hrází - naproti odbočce na hráz Černé Nisy, 12. Gregoráč - na konci stoupání od Černé Nisy před sjezdem na Gregorův kříž

Zázemí a občerstvení: ve vyhřívaném stanu na stadionu v Bedřichově, kde je zároveň převlékárna, prezentace, ale za věci zde ponechané neručíme. Dobroty vám tradičně peče naše Zuzanka a její pomocnice.

Vyhlášení: od 19:00 na Dolině - je možno jít tam již předem a dát si třeba večeři nebo pívo.

Občerstvení cestou: dle tradice z vlastních zdrojů, ale něco mi říká, že na Jizerce u pobočky Skiservisu Mára bude podobně jako loni připraveno malé překvapení od pana Dudy a Bišiho :-)

Ceny: prvních 5 mužů a první 3 ženy jedoucí klasicky (hlavní kategorie), první 3 muži a 3 ženy v celkovém pořadí, první tři veteráni a první tři veteránky (nad 50 let) v celkovém pořadí, nejstarší účastník a pak samozřejmě i všichni ti, co dojedou do cíle.

Média: bude zpracována krátká videoreportáž a fotografie ze závodu budete mít od Oty Mrákoty

Servis lyží: zajišťuje již tradičně Skiservis Mára na Bedřichově i na Jizerce, lyže na parafínování nutné dodat do 15:00 v pátek, stoupací vosky se budou mazat od 7:15 v sobotu.

Cíl: do 18:00, pak už máte smůlu a věci si můžete vyzvednout na Dolině :-)

Parkování: na centrálním parkovišti v Bedřichově

Startovní listina aktualizována 02.02.2017: BoBoloppet2017_startovniListina.pdf

Posledních cca 10 volných čísel na startu.

Skol a dobrou mázu přejí všichni z organizačního výboru BoBoloppeťáků.Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

Zázemí a občerstvení: ve vyhřívaném stanu na stadionu v Bedřichově, kde je zároveň převlékárna, prezentace, ale za věci zde ponechané neručíme. Dobroty vám tradičně peče naše Zuzanka, Mamka, Ifka, Verča, Terezka a její další pomocnice. K tomu bude připravena frankfurtská polévka z Královky, zároveň si budete moct dát točené pivo a od 17:00 do 18:30 se bude podávat večeře (v ceně startovného) v podobě rizota nebo guláše.

Vyhlášení: rovnou ve vyhřívaném stanu na stadionu v Bedřichově - 18:30 - pozávodní párty, pití, přátelská atmosféra, promítání fotek a filmů z minulých ročníků, předávání cen.

restaurace Královka - 19:00 - pozávodní párty, výběr z 5 jídel, mraky pití, přátelská atmosféra, promítání fotek a filmů z minulých ročníků, předávání cen, parking zdarma. (Tradiční Dolinu opouštíme kvůli nedostatku místa.)

Více zde: https://www.boboloppet.com/boboloppet/o-zavodu/

Občerstvení cestou: dle tradice z vlastních zdrojů, pozor, na Jizerce vás možná u pobočky Skiservisu Mára čeká malé překvapení (lehké občerstvení)!!!

Ceny: prvních 5 mužů a první 3 ženy jedoucí klasicky (hlavní kategorie), první 3 muži a 3 ženy v celkovém pořadí, první tři veteráni a první tři veteránky (nad 50 let) v celkovém pořadí, nejstarší účastník a pak samozřejmě i všichni ti, co dojedou do cíle.

Média: bude zpracována krátká videoreportáž a fotografie ze závodu budete mít od Oty Mrákoty

Servis lyží: zajišťuje již tradičně Skiservis Mára na Bedřichově - pobočka Dolfin, lyže na parafínování nutné dodat do 16:00 v pátek, stoupací vosky se budou mazat od 7:15 v sobotu na stadionu.

Cíl: do 18:00, pak už máte smůlu, ale můžete k nám dorazit do stanu na párty. Prosíme ty, co se zdrží na trati déle nebo závod zabalí, aby nás telefonem nebo sms informovali o své pozici - 777101981

Parkování: na centrálním parkovišti v Bedřichově nebo u Dolfinu a nechat se dovést shuttlem

Skol a dobrou mázu přejí všichni z organizačního výboru BoBoloppeťáků.

04.11.2019 13:50

V neděli 3.11.2019 jsme za typicky podzimního počasí na Bedřichově uspořádali již sedmý ročník ON BoBoběhu - 30km dlouhého horského běhu po Jizerkách s převýšením 876 m na vyznačené trati. 3D záznam nové trati - mapa BoBoběh 3D. Zároveň se poprvé uskutečnil i doplňkový závod Buď Fit na 10 km a dětský závod na 1 km.

Závodu se zůčastnilo 66 závodníků (45 mužů a 21 žen). Mezi muži byl nejrychlejší opět Vít Pavlišta z pořádajícího Silvini Madshus teamu, který se rozklusal před mistrovstvím světa v horském maratonu v čase 1:58:09.  Druhé místo bral díky super finiši Matěj Jakoubek s časem 1:59:55, třetí pak doběhl závodník ze Slovenska Tomáš Hasilla.  V ženách zvítězila také stejně jako loni Bára Jíšová (Eleven runn team) s časem 2:10:08, což bylo celkově 9. místo. Druhá doběhla Klára Moravcová a třetí Lucie Vavrušková. Trasu Buď Fit na 10 ovládla Kateřina Moravcová s časem 50:12 (rekord trati), druhá byla její sestra Veronika Paskerová a třetí Petra Francke. V mužích zaběhl nejrychleji Radim Neubauer v čase 51:15, druhý byl Petr Jireček. Dětský závod byl jak jinak než těžký a kopcovitý, svoje kategorie vyhráli Katka Krejčová (0-5 let), Lucka Moravcová (6-10 let), Šárka Štěpánková (11-13 let) a Marek Štěpán (14-16 let), který zároveň stanovil rekord trati na 4:33. Závod BoBoběh se konal díky podpoře Libereckého kraje.

Výsledky - ON BoBoběh 30 km + Buď Fit 10 km + MINI běh 1 km

Fotogalerie - Michal Sedláček + všechochuť

Zároveň se tímto závodem uzavřel BoBoTriple, kde se započítávaly kromě běhu také výsledky z BoBoloppetu - 90km na běžkách a BoBokola - 90 km na lesním kole. Soutěž o Krále Jizerských hor ovládl přesvědčivě stejně jako loni Michal Sedláček z pořádajícího Silvini Madshus teamu o 58 minut před Petrem Kovářem a Jiřím Fialou. Královnou Jizerských hor se stala Gábina Tišerová před Kristýnou Jeřábkovou a Kristýnou Saidlovou (Hájkovou).

Král Jizerských hor - BoBotriple_2019

Již od úterý 5.11.2019 je možno se za výhodných podmínek hlásit na všechny výše uvedené závody v roce 2020. Neváhejte, kapacita je omezená. Přihlášení probíhá přes formulář na stránkách závodu. Budeme se na vás těšit. Budeme pokračovat i v dětských závodech v zimě MINI BoBo na 9 km pojatý jako "ve stopách BoBoloppetu" a při běhu zůstanou i trati 10 km a 1 km.

09.10.2019 23:27

V neděli 3. listopad se nám blíží a s ním termín dalšího ročníku ON BoBoBěhu - krásného a náročného horského běhu podzimními Jizerkami. Trať o délce 30 km prověří opravdu každého. A to zejména ve druhé polovině, kdy na závodníky čeká výběh divokým údolím Bílého Štolpichu na Bílou kuchyni a dále až na Olivetskou horu. Odměna v cíli čeká ale také na každého - podobně jako u lyžařského BoBoloppetu věcnou cenu v hodnotě nad 100 Kč obdrží všichni závodníci. Pro prvních pět mužů a 3 ženy jsou pak připraveny ceny od sponzorů. Zároveň také vrcholí seriál BoBoTriple o krále či královnu Jizerských hor (90 km na běžkách, 90 km na kole a 30 km běh). Hlavním partnerem závodu je společnost ON - výrobce kvalitních běžeckých bot ze Švýcarska. Jejich boty jsou připraveny pro ty nejrychlejší a ve spolupráci s prodejnou Kerda sport si je budete před i po závodě moct prohlédnout a vyzkoušet. Novinkou letošního roku je závod Buď Fit na 10 km a dětský závod na 1 km v Bedřichově od Dolfinu k vodojemu.

Video z loňského roku: https://youtu.be/wsj0uvJiRRw

 

 

 

 

 

 

 

Přihlášení je možné on-line do čtvrtku 31.10. po registraci na stránce https://www.boboloppet.com/bobobeh/registrace/ a po zaplacení startovného 200 Kč. Později je ještě možné přihlášení na místě za zvýšené startovné 300 Kč u prezentace.

Těšíme se na vás na startu v Bedřichově na Dolfinu - parkování možné zdarma!

Startovní listina: BoBoběh_startovní_listina 

Trasa: !!! POZOR, NELZE BĚŽET PŘES HRÁZ, PROTO SE NA KANÁLE UHNE DOLEVA A POBĚŽÍ SE OKOLO PŘEHRADY ROVNOU, TRASA BUDE OPĚT ZNAČENA !!!

Odkaz nová trasa: https://mapy.cz/s/kudezezaza

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Ještě nemáš legendární tričko, mikinu nebo hrnek BoBoloppet? Není možné!!! Objednej přímo na e-shopu Merchatoru, kde najdeš kompletní nabídku.

Záznamy: 21 - 25 ze 153
<< 3 | 4 | 5 | 6 | 7 >>

Anketa

Jak se chystáte jet?

Klasika (724)
Bruslení (440)
Soupaž (388)
Skůtr (378)

Celkový počet hlasů: 2316