VÍTĚZOVÉ V ROCE 2022

BoBoloppet - Petr Marhoun a Tereza Tužilová / klasika - Michal Sedláček a Svatoslava Kacířová

BoBokolo - Jan Vacek a Svatoslava Kacířová / koloběžka - Milan Jelínek

BoBoběh - 30 km Matyáš Doubek a Adéla Šeflová / 10 km Zbyněk Resl a Michaela Pušová

BoBotriple - KRÁL JIZERSKÝCH HOR - Michal Sedláček a Svatoslava Kacířová

Novinky

16.11.2020 22:21

Následující ročník BoBoloppetu - závodu pravých chlapů na 90 km, bude v roce 2021 jubilejní již 10. ročník tohoto našeho nejdelšího a nejtěžšího závodu v ČR. A my si připravili spoustu novinek. Na startu se sejde pár skutečných borců, co pojedou již po desáté = nevynechali žádný rok!!! Jejich odměnou bude žluté startovní číslo. Dále jsme založili Klub legend BoBoloppetu, kde jsme se pro zvýšení motivace rozhodli udělit následující tituly: za 1. úspěšně absolvovaný BoBoloppet (počítá se každý dojetý BoBoloppet i mimo časový limit) se může každý pyšnit titulem PRAVÝ CHLAP. V současné době může tento titul užívat rovných 550 mužů i žen!!! Za 10. úspěšně dojetý BoBoloppet pak bude udělen titul PAN BoBo a předána odměna v podobě magnetu s originální mapou (nelze koupit). Za 15. úspěšně dojetý BoBoloppet bude udělen titul MISTR BoBo a předána odměna v podobě hrnku s originální mapou (nelze koupit). Za 20. dojetý BoBoloppet bude udělen titul LEGENDA BoBo a předána odměna v podobě polštářku s originální mapou (nelze koupit). Zároveň získává tento šlechtic doživotní startovné na všechny naše závody!

Sestavit tabulku všech účastníků s počty dojetých BoBoloppetů nebylo úplně snadné a tak vás poprosíme o kontrolu, pokud někomu ty počty u jeho jména nesedí, tak nám prosím napiště, můžeme se na to ještě podívat a případně poupravit. Díky za pochopení.

PS: k dnešnímu dni 16.11.2020 zbývá přesně posledních 33 startovních čísel na 10. ročník v roce 2021!!!

09.11.2020 14:43

Ač tomu situace v České republice úplně nenapovídá, tak se nám podařilo uspořádat tradiční zavírák přespolákové sezóny BoBoběh. Pravda, byl to trochu jiný závod než obvykle, start nebyl najednou v neděli, jak bývá zvykem, ale na trať se mohli závodníci vydat už od pátku 6.11. až do neděle 8.11. Nejvíce závodníků běželo v sobotu, kdy panovalo dokonalé podzimní počasí, modrá obloha, teplo, sluníčko, bezvětří a k tomu krásně zbarvené Jizerky. I přesto, že každý běžel sám, tak padly velmi kvalitní výkony a mezi závodníky nejsou vůbec velké rozdíly. Dětský závod jsme museli bohužel zrušit, ale trasa Buď Fit si našla svoje závodníky a určitě s ní do budoucna počítáme.

Závodu se celkem zúčastnilo 49 závodníků (36 mužů a 13 žen). Mezi muži byl na BoBoběhu na 30 km nejrychlejší Matyáš Doubek z FUJ teamu, který zvládl trať v čase 2:05:05.  Druhé místo bral díky Petr Marhoun s časem 2:07:42, třetí pak doběhl závodník Michal Sedláček v čase 2:10:09.  V ženách zvítězila Adéla Šeflová (Horalka a Tatranka) s časem 2:37:36, což bylo celkově 13. místo. Druhá doběhla Barbora Svobodová v čase 2:39:49 a třetí Kamila Kosinová v čase 2:40:12. Trasu Buď Fit na 10 km konečně vyhrál muž Viktor Novák v rekordu trati 48:05, druhý byl Jan Peroutka a třetí Vašek Puš. V ženách vyhrála celkově druhá Michaela Pušová s časem 48:11 (rekord ženského závodu), druhá byla Gabriela Staňková a třetí Adéla Kulíková. První tři v kategorii obdrží z každého závodu cenu (pošleme e-mail), v tombole jsme pak vylosovali tyto: 30 km - 5,6,9,11,12,14,17,24,25,27,30,31,37 + 10 km - 4,5,7 (pošleme meil).

Výsledky - BoBoběh na 30 km + Buď Fit na 10 km 

Zároveň se tímto závodem uzavřel BoBoTriple, kde se započítávaly kromě běhu také výsledky z BoBoloppetu - 90km na běžkách a BoBokola - 90 km na lesním kole (letos pro povodně pouze 50 km). Soutěž o pravého Krále Jizerských hor ovládl přesvědčivě již třetí rok za sebou Michal Sedláček z pořádajícího Silvini Madshus teamu o 40 minut před Petrem Marhounem a Filipem Saidlem. Královnou Jizerských hor se stala konečně Jana Jetmarová před Kamilou Kosinovou.

Král Jizerských hor - BoBotriple 2020

Již od pátku 13.11.2020 je možno se za výhodných podmínek hlásit na všechny výše uvedené závody v roce 2021. Neváhejte, kapacita je omezená. Přihlášení probíhá přes formulář na stránkách závodu. Budeme se na vás těšit. Budeme pokračovat i v dětských závodech v zimě MINI BoBo na 9 km pojatý jako "ve stopách BoBoloppetu" a při běhu zůstanou i trati 10 km a 1 km. Zimní závod by se měl dát určitě objet, hrozí pouze to, že budeme muset omezit zázemí závodu s vyhlášením (stan, jídlo, předávání cen, prezentace apod.). To vše záleží na tom, jak se bude situace ohledně Covidu dále vyvíjet.

02.11.2020 17:44

Před měsícem jsme vymysleli způsob, jak BoBoběh uspořádat navzdory všem opatřením. Mezitím se ale situace značně přiostřila, je nouzový stav a platí velká řada nových zákazů. Proto si myslíme, že bude lepší variantou se závodu zúčastnit pouze formou virtuální. Pokud se na startu, na trati nebo v cíli s někým potkáte, tak tomu samozřejmě nejsme schopni zabránit a je to vaše svobodné rozhodnutí, my ale doporučujeme dodržovat rozestup 2 metry nebo mít nasazenou ochranu v podobě roušky nebo respirátoru.

Termín závodu tedy zůstává od pátku 6.11. od 8:00 do neděle 8.11. do 16:00 a trať musíte proběhnout celou sami (je na vás zda sami, či s kamarády ve dvou lidech, nebo s rodinou) a poslat nám meilem odkaz na nějakou aplikaci nebo fotku z té aplikace, která zaznamenává trasu pomocí gps a zároveň čas (nejprůkaznejší je Strava, Garmin, Sunto, Polar, TomTom a další). My posbírané časy následně vyhodnotíme a poté vyhlásíme výsledky, jako ceny budou rozděleny výherní poukazy mezi nejlepší dosažené časy v kategoriích, ale uděláme i tombolu a rozdělíme ceny i mezi náhodně vylosované. Do závodu jsou počítaní pouze ti závodníci, kteří se řádně přihlásili a uhradili startovné, které má dvě podoby (základní 100 Kč, nebo původní 200 Kč formou podpory pořadatelů - to je na vás). Pro závodníky běžící poslední část Triplu se časy normálně započítají do tabulky a BoBo Triple 2020 bude také řádně vyhlášen - Jizerské hory tedy budou mít svého krále! Děkujeme za pochopení a věříme, že nám zachováte přízeň, až tato divná doba skončí a budeme se zase jen usmívat. V současné době závod nejde kvůli vládním opatřením uspořádat v klasické podobě. Skol v Jizerkách

PS: skřítci již nedoporučují start v neděli v 10:00, časomíra tam v tu dobu nebude, ale parkoviště u Dolfinu můžete využít. Hodně štěstí.

08.10.2020 13:45

Máme pro vás dobrou a špatnou zrpávu zároveň. Tou špatnou zprávou je, že závod nemůžeme udělat v tom formátu, jak jsme byli zvyklí, že se sejdeme na startu, pokecáme, pak si společně proběhneme jednu z vybraných tratí, děti si zatím odběhnou svůj závod na 1 km a pak si v cíli dáme pivo a zhodnotíme celou sezonu. Dětský závod letos bohužel rušíme úplně. Tou dobrou zprávou ale je, že se závody na 30 km a 10 km neruší, ale máte možnost si je od pátku 6.11. od 8:00 do neděle 8.11. do 16:00 proběhnout sami (je na vás zda sami, či s kamarády, s přáteli, ve skupince atd) a poslat nám meilem odkaz na nějakou aplikaci nebo fotku z té aplikace, která zaznamenává trasu pomocí gps a zároveň čas (nejprůkaznejší je Strava, Garmin, Sunto, Polar, TomTom a další). My posbírané časy následně vyhodnotíme a poté vyhlásíme výsledky, jako ceny budou rozděleny výherní poukazy mezi nejlepší dosažené časy v kategoriích, ale uděláme i tombolu a rozdělíme ceny i mezi náhodně vylosované. Do závodu jsou počítaní pouze ti závodníci, kteří se řádně přihlásili a uhradili startovné, které má dvě podoby (základní 100 Kč, nebo původní 200 Kč formou podpory pořadatelů - to je na vás). Pro závodníky běžící poslední část Triplu se časy normálně započítají do tabulky a BoBo Triple 2020 bude také řádně vyhlášen - Jizerské hory tedy budou mít svého krále! Děkujeme za pochopení a věříme, že nám zachováte přízeň, až tato divná doba skončí a budeme se zase jen usmívat. V současné době závod nejde kvůli vládním opatřením uspořádat. Pokud by nastal zázrak a většinu z toho odvolali, tak vám dáme vědět a závod se bude konat se vším všudy jako vždy. Na závěr bych chtěl připomenout, že jsme zašli na poradu k našim tibetským mnichům a podle nich je ta nejlepší konstalace na vyběhnutí do virtuálního závodu v neděli 8.11. v 10:00 od Dolfinu a to prý pro obě tratě najednou, jak 30 km, tak i 10 km. Od 9:00 údajně někdo bude zametat parkoviště a na koštěti bude mít namontované stopky :-) Skol v Jizerkách a tajně doufám, že si rozumíme :-)

21.06.2020 16:17

Po dvouleté pauze jsme se vrátili k pořádání BoBokola - závodu na lesním kole nebo koloběžce skrz Jizerské hory po originální trase zimního BoBoloppetu, tedy na 90 km. Podmínkou účasti bylo dokončení zimního závodu a této tradice se budeme držet i nadále. Na všechny závodníky čekalo v sobotu pořádné vedro, místy to na teploměru ukazovalo dokonce plus 36°C, přesto se do toho hned od začátku všech 24 startujících řádně obulo a nahoře na Rozmezí už bylo pole doslova roztrháno na jednotlivé kusy, které pak sváděli srdnaté soboje až do konce. Ti nejrychlejší to stihli za sluníčka, pomalejší pak čekalo doslova peklo v podobě dvou velmi silných bouřek a krubotí s ochlazením na 12°C. Inu závod drsných chlapů, jak se sluší a patří. V cíli byl nakonec nejrychleji František Landa v čase 3:15, v ženách zničila svoji konkurenci Jana Skrbková v čase 3:23. Seriál BoBotriple má za sebou první dva závody a v průběžném vedení v soutěži o Krále Jizerských hor je zatím Tomáš Jakoubek se součtem 8:22 s osmiminutovým náskokem před Františkem Landou. V ženách také ještě není rozhodnuto a Jana Skrbková vede s čase 11:45 o devět minut před Radkou Jedličkovou. Poslední závod BoBoběh na 30 km s převýšením 850 m, který je otevřen všem závodníků, se uskuteční v neděli 6. listopadu.

BoBokolo - muži - BoBokolo_vysledky_muzi.pdf (136 kB)

BoBokolo - ženy - BoBokolo_vysledky_zeny.pdf (129,6 kB)

BoBotriple - průběžné výsledky po 2. (3) závodě - BoBoTriple_prubeznevysledky.pdf (140,3 kB)Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

Po dvouleté pauze jsme se vrátili k pořádání BoBokola - závodu na lesním kole nebo koloběžce skrz Jizerské hory po originální trase zimního BoBoloppetu, tedy na 90 km. Podmínkou účasti bylo dokončení zimního závodu a této tradice se budeme držet i nadále. Na všechny závodníky čekalo v sobotu pořádné vedro, místy to na teploměru ukazovalo dokonce plus 36°C, přesto se do toho hned od začátku všech 24 startujících řádně obulo a nahoře na Rozmezí už bylo pole doslova roztrháno na jednotlivé kusy, které pak sváděli srdnaté soboje až do konce. Ti nejrychlejší to stihli za sluníčka, pomalejší pak čekalo doslova peklo v podobě dvou velmi silných bouřek a krubotí s ochlazením na 12°C. Inu závod drsných chlapů, jak se sluší a patří. V cíli byl nakonec nejrychleji František Landa v čase 3:15, v ženách zničila svoji konkurenci Jana Skrbková v čase 3:23. Seriál BoBotriple má za sebou první dva závody a v průběžném vedení v soutěži o Krále Jizerských hor je zatím Tomáš Jakoubek se součtem 8:22 s osmiminutovým náskokem před Františkem Landou. V ženách také ještě není rozhodnuto a Jana Skrbková vede s čase 11:45 o devět minut před Radkou Jedličkovou. Poslední závod BoBoběh na 30 km s převýšením 850 m, který je otevřen všem závodníků, se uskuteční v neděli 6. listopadu.

BoBokolo - muži - BoBokolo_vysledky_muzi.pdf (136 kB)

BoBokolo - ženy - BoBokolo_vysledky_zeny.pdf (129,6 kB)

BoBotriple - průběžné výsledky po 2. (3) závodě - BoBoTriple_prubeznevysledky.pdf (140,3 kB)Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

Po dvouleté pauze jsme se vrátili k pořádání BoBokola - závodu na lesním kole nebo koloběžce skrz Jizerské hory po originální trase zimního BoBoloppetu, tedy na 90 km. Podmínkou účasti bylo dokončení zimního závodu a této tradice se budeme držet i nadále. Na všechny závodníky čekalo v sobotu pořádné vedro, místy to na teploměru ukazovalo dokonce plus 36°C, přesto se do toho hned od začátku všech 24 startujících řádně obulo a nahoře na Rozmezí už bylo pole doslova roztrháno na jednotlivé kusy, které pak sváděli srdnaté soboje až do konce. Ti nejrychlejší to stihli za sluníčka, pomalejší pak čekalo doslova peklo v podobě dvou velmi silných bouřek a krubotí s ochlazením na 12°C. Inu závod drsných chlapů, jak se sluší a patří. V cíli byl nakonec nejrychleji František Landa v čase 3:15, v ženách zničila svoji konkurenci Jana Skrbková v čase 3:23. Seriál BoBotriple má za sebou první dva závody a v průběžném vedení v soutěži o Krále Jizerských hor je zatím Tomáš Jakoubek se součtem 8:22 s osmiminutovým náskokem před Františkem Landou. V ženách také ještě není rozhodnuto a Jana Skrbková vede s čase 11:45 o devět minut před Radkou Jedličkovou. Poslední závod BoBoběh na 30 km s převýšením 850 m, který je otevřen všem závodníků, se uskuteční v neděli 6. listopadu.

BoBokolo - muži - BoBokolo_vysledky_muzi.pdf (136 kB)

BoBokolo - ženy - BoBokolo_vysledky_zeny.pdf (129,6 kB)

BoBotriple - průběžné výsledky po 2. (3) závodě - BoBoTriple_prubeznevysledky.pdf (140,3 kB)Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

Po dvouleté pauze jsme se vrátili k pořádání BoBokola - závodu na lesním kole nebo koloběžce skrz Jizerské hory po originální trase zimního BoBoloppetu, tedy na 90 km. Podmínkou účasti bylo dokončení zimního závodu a této tradice se budeme držet i nadále. Na všechny závodníky čekalo v sobotu pořádné vedro, místy to na teploměru ukazovalo dokonce plus 36°C, přesto se do toho hned od začátku všech 24 startujících řádně obulo a nahoře na Rozmezí už bylo pole doslova roztrháno na jednotlivé kusy, které pak sváděli srdnaté soboje až do konce. Ti nejrychlejší to stihli za sluníčka, pomalejší pak čekalo doslova peklo v podobě dvou velmi silných bouřek a krubotí s ochlazením na 12°C. Inu závod drsných chlapů, jak se sluší a patří. V cíli byl nakonec nejrychleji František Landa v čase 3:15, v ženách zničila svoji konkurenci Jana Skrbková v čase 3:23. Seriál BoBotriple má za sebou první dva závody a v průběžném vedení v soutěži o Krále Jizerských hor je zatím Tomáš Jakoubek se součtem 8:22 s osmiminutovým náskokem před Františkem Landou. V ženách také ještě není rozhodnuto a Jana Skrbková vede s čase 11:45 o devět minut před Radkou Jedličkovou. Poslední závod BoBoběh na 30 km s převýšením 850 m, který je otevřen všem závodníků, se uskuteční v neděli 6. listopadu.

BoBokolo - muži - BoBokolo_vysledky_muzi.pdf (136 kB)

BoBokolo - ženy - BoBokolo_vysledky_zeny.pdf (129,6 kB)

BoBotriple - průběžné výsledky po 2. (3) závodě - BoBoTriple_prubeznevysledky.pdf (140,3 kB)Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

V sobotu 20. června se měl uskutečnit šestý ročník (7.) obnovené veřejné vyjíždky na lesním kole nebo koloběžce skrz Jizerské hory po originální trase zimního BoBoloppetu, tedy na 90 km. V kraji Jizerských hor však panovalo velmi nevlídné počasí s velkou intenzitou dlouho trvajících srážek a tak řádily povodně. Z toho důvodu byla trasa zkrácena na pouhých 50 km a jela se trasa Jizerské 50. Podmínkou účasti byl alespoň jeden start v jednom z našich závodů v historii a této tradice se budeme držet i nadále. Zázemí celé akce bylo na Baru Dolfin v centru obce Bedřichov ve Skiservisu Mára. Na startu se sešla i tak poměrně silná konkurence a tak byl vítězný čas pod 2 hodiny!!! Pravdou ale je, že na start se kvůli počasí a podmínkám postavila méně jak polovina původně přihlášených. Na trať vyrazil i jeden koloběžkář (Jakub Podlešák).

Vítězem se stal stejně jako v loni a v zimě František Landa s časem 1:47:42 před Martinem Polesným a vítězem zimní klasiky Michalem Sedláčkem. V ženách vyhrála také jako v zimě Jana Jetmarová v čase 2:14,14 před Kamilou Kosinovou. Veteránskou kategorii pak ovládl Dalibor Valter časem 1:52:34. Po závodě proběhla na Baru Dolfin přátelská afterpaarty s vyhlášením výsledků, o plná bříška a spokojené úsměvy účastníků se postarala tradičně nejlepším cateringem Zuzanka, Terezka, Verča a Pípa, která celý závod i zorganizovala.

Seriál BoBotriple má za sebou první dva závody a v průběžném vedení v soutěži o Krále Jizerských hor je zatím loňský král Michal Sedláček se součtem časů 6:07 s velkým náskokem 14 minut před Františkem Landou, o dalších 27 minut zpět je Petr Marhoun. V ženách je souboj v podstatě také rozhodnut, když Jana Jetmarová vede s časem 7:26:57 o 53 minut před Kamilou Kosinovou. Poslední závod BoBoběh na 30 km s převýšením 850 m, který je otevřen všem závodníkům, se uskuteční v neděli 8. listopadu v Bedřichově na upravené trati se startem i cílem na Dolfinu. Zároveň bude závod Buď Fit na 10 km a dětský závod na 1 km ke kostelu.

Výsledky: BoBokolo 2020 - BoBotriple 2020 (po 2. ze 3 závodů)


 

Záznamy: 16 - 20 ze 153
<< 2 | 3 | 4 | 5 | 6 >>

Anketa

Jak se chystáte jet?

Klasika (724)
Bruslení (440)
Soupaž (388)
Skůtr (378)

Celkový počet hlasů: 2316