VÍTĚZOVÉ V ROCE 2022

BoBoloppet - Petr Marhoun a Tereza Tužilová / klasika - Michal Sedláček a Svatoslava Kacířová

BoBokolo - Jan Vacek a Svatoslava Kacířová / koloběžka - Milan Jelínek

BoBoběh - 30 km Matyáš Doubek a Adéla Šeflová / 10 km Zbyněk Resl a Michaela Pušová

BoBotriple - KRÁL JIZERSKÝCH HOR - Michal Sedláček a Svatoslava Kacířová

Novinky

17.02.2022 18:11

Přátelé, kamarádi, BoBoloppet bude, ale pojede se na  originální trase  o délce 90 km!!! Počítejte ale s tím, že to bude letos opravdu drsné (počasí, vítr, větve, přeběh hráze Josefodolské přehrady atd), takže závod letos dozná svoji pověst nejtěžšího závodu na běžkách ve střední Evropě.

Startovní listina:  BoBoloppet 2022 a MINIBoBo 2022

Změny ve startovce: přepis startovního čísla je možný do pátku 18.2.2022 do 12:00 přes meil m.pazdera@centrum.cz za poplatek 100 Kč nebo u prezentace v Dolfinu či na stadionu za poplatek 200 Kč (je potřeba nahlásit jméno, příjmení, datum narození, tým, kategorii a styl, dále také potvrzení a jméno od prodávajícího). Pokud chcete prodat/koupit číslo, využijte diskuzi na webu nebo fcb profil závodu. Kdo se nedostaví na prezentaci do 9:30 v den závodu, tak jeho číslo propadá a případní zájemci si ho mohou koupit (nedokážeme ale slíbit, zda někdo takový bude a kolik jich případně bude). MINIBoBo vyprodán není a prezentaci má v sobotu až do 11:00.

Prezentace: pátek 18.2. od 14:00-20:00 v Bedřichově v Dolfinu (pobočka Skiservisu Mára naproti restauraci La Pasta) nebo sobota 19.2. ve vyhřívaném stanu na stadionu 7:30-9:30 (MINIBoBo do 11:00). Je nutné podepsat osobně prezentaci, uvést své telefoní číslo, vyzvednout startovní číslo, samolepky na lyže, kartičku pro kontroly. Zároveň se odevzdávají ceny v hodnotě nad 100 Kč (zakázán je alkohol).

Trasa: Jede se originální trasa dlouhá poctivých a nekompromisních 90 km a dle tradice není nijak značena!!! Doporučujeme řádně prostudovat trasu!!! Na kontrolních bodech budou umístěny oranžovo-bílé lampiony s nápisem BoBoloppet a klasické kleště na oražení kartičky, kterou obdržíte na prezentaci spolu s gumičkou na přichycení. Kontroly jsou zavěšeny vždy na pravé, ale i levé straně ve směru jízdy a očíslovány za sebou jdoucími čísly 1, 2,3, ...  se specifickým kódem. První kontroly jsou zdvojeny až ztrojeny, je jedno, kterou z nich orazíte (jde o to, aby se netvořily fronty). Připomíníme, že je nutné dodržet celou trasu a pořadí jednotlivých kontrol. Kdo nebude mít označeny správně všechny kontroly, bude diskvalifikován. Doporučujeme všem závodníkům, jedoucím zvláště o přední příčky, mít raději záznam trasy přes moderní sledovací technologii (Garmin, Sunto, mobilní aplikace atd., ale neznamená to, že není potřeba mít označené všechny kontroly!!!). Export do GPS možný zde (tato mapa neobsahuje kontrolní body): https://mapy.cz/s/puhamujehu

Kontrolní body: 1.Start - cvaká se ještě před vyjetím, 2.Odbočka na Jabloneckou chatu - u přeběhu silnice na Hrabětické louce směrem k Jablonecké chatě, 3.Linkeho kříž - na vrcholu stoupání od Mariánskohorských bud před sjezdem na Mariánskou horu, vracíme se stejnou cestou zpět, 4.Václavíkova studánka - na závoře před dělením cest u vodojemu, pak je jedno, kudu jedete dál (rovně i doprava to jde, pak doleva směr Mořina), 5.Soušská silnice - pozor, po levé straně na Soušské silnici směrem na Smědavu, 6.Paličník - na vrcholu stoupání od Předělu, 7.Kiosek - na konci stoupání ke Kiosku ještě před křižovatkou s Jizerskou silnicí, 8.Knajpa - nad Knajpou než se sjíždí na Čihadla, 9.za hrází - naproti odbočce na hráz Černé Nisy, 10.Gregoráč - na konci stoupání od Černé Nisy před sjezdem na Gregorův kříž. 11.Cíl - cvaká se po projetí cílem

Zázemí a občerstvení: ve vyhřívaném stanu na stadionu v Bedřichově, kde je zároveň převlékárna, prezentace, ale za věci zde ponechané neručíme. Dobroty vám tradičně peče naše Zuzanka a její pomocnice.

Vyhlášení: od 19:00 na Dolině - je možno jít tam již předem a dát si třeba večeři nebo pívo.

Občerstvení cestou: dle tradice z vlastních zdrojů, ale něco mi říká, že na Jizerce u pobočky Skiservisu Mára bude podobně jako loni připraveno malé překvapení od pana Dudy a Bišiho :-)

Ceny: prvních 5 mužů a první 3 ženy jedoucí klasicky (hlavní kategorie), první 3 muži a 3 ženy v celkovém pořadí, první tři veteráni a první tři veteránky (nad 50 let) v celkovém pořadí, nejstarší účastník a pak samozřejmě i všichni ti, co dojedou do cíle.

Média: bude zpracována krátká videoreportáž a fotografie ze závodu budete mít od Oty Mrákoty

Servis lyží: zajišťuje již tradičně Skiservis Mára na Bedřichově i na Jizerce, lyže na parafínování nutné dodat do 15:00 v pátek, stoupací vosky se budou mazat od 7:15 v sobotu.

Cíl: do 18:00, pak už máte smůlu a věci si můžete vyzvednout na Dolině :-)

Parkování: na centrálním parkovišti v Bedřichově

Startovní listina aktualizována 02.02.2017: BoBoloppet2017_startovniListina.pdf

Posledních cca 10 volných čísel na startu.

Skol a dobrou mázu přejí všichni z organizačního výboru BoBoloppeťáků.Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

Zázemí a občerstvení: ve vyhřívaném stanu na stadionu v Bedřichově, kde je zároveň převlékárna, prezentace, ale za věci zde ponechané neručíme. Dobroty vám tradičně pečou naše kočičky. POZOR, oproti jiným rokům si budete po dojetí do cíle přejímat rovnou pamětní medaily a také si rovnou vyberete cenu, dáte si něco dobrého (z Královky nám připravili dvě jídla - guláš a krůtí rizoto), dále je připraveno zdarma spousta piva 10°a 12° od Kousek Piva a nealka od Kofoly, pouze prosím vemte na vědomí, že zde v sobotu večer bude probíhat i Nightlightmarathon a tak lze očekávat po 17 hodině zvýšený počet lidí, kteří nemají s BoBoloppetem nic společného a ve společném stanu mají prezentaci na svůj závod.

Vyhlášení: oficielní vyhlášení výsledků a předání cen proběhne na Dolfinu v 20:00 (předpoklad je, že výherce zveřejníme i s výsledky na fcb a na webu nejpozději krátce po 18 hodině po dojezdu posledního závodníka)

Afterpaarty: jelikož nás loni na výročí 10. ročníku a zároveň oslavy Márových 40 covid sotva pustil tajně na start a letos nás zase vyhodili ze stadionu, tak slíbená paarty bude probíhat do 18:00 ve stanu (pivo zdarma) a pak doporučujeme přesun k nám na Dolfin (kapacita 40-50 lidí, kde proběhne ve 20:00 slavnostní vyhlášení a zároveň oslava Márových narozenin (po domluvě lze i přespat).

restaurace Královka - 19:00 - pozávodní párty, výběr z 5 jídel, mraky pití, přátelská atmosféra, promítání fotek a filmů z minulých ročníků, předávání cen, parking zdarma. (Tradiční Dolinu opouštíme kvůli nedostatku místa.)

Více zde: https://www.boboloppet.com/boboloppet/o-zavodu/

Občerstvení cestou: dle tradice z vlastních zdrojů, pozor, na Jizerce vás možná u pobočky Skiservisu Mára čeká malé překvapení (lehké občerstvení)!!!

Ceny: prvních 5 mužů a první 3 ženy jedoucí klasicky (hlavní kategorie), první 3 muži a 3 ženy v celkovém pořadí, první tři veteráni a první tři veteránky (nad 50 let) v celkovém pořadí a pak samozřejmě i všichni ti, co dojedou do cíle (medaily i cenu si převezme každý sám hned po dojetí do cíle).

Média: bude zpracována krátká reportáž a fotografie ze závodu budete mít od Bóši

Servis lyží: zajišťuje již tradičně Skiservis Mára na Bedřichově - pobočka Dolfin, lyže na parafínování nutné dodat do 16:00 v pátek, stoupací vosky se budou mazat od 7:15 v sobotu na stadionu.

Start: klasika - 8:00-10:00, bruslení 8:30-10:00!!! Pokud někdo vyjede z bruslařů dříve, bude mu přičteno 30 minut k jeho času!!!

Cíl: do 18:00, pak už máte smůlu, ale věci Vám necháme ve Skiservisu Mára na stadionu. Prosíme ty, co se zdrží na trati déle nebo závod zabalí, aby nás telefonem nebo sms informovali o své pozici - 777101981

Parkování: na centrálním parkovišti v Bedřichově nebo u Dolfinu a nechat se dovést shuttlem

MINI BoBo: těšíme se, že opět budou na trati děti, které čeká okruh 9 km a který také obsahuje kontrolní body v podobě lampiónů se záludnými otázkami, v cíli pak každý obdrží nějakou odměnu a čeká vás také občerstvení!

Skol a dobrou mázu přejí všichni z organizačního výboru BoBoloppeťáků.

21.11.2021 19:40

PRODEJ A KOUPĚ STARTOVNÍ ČÍSLA NA BoBoloppet 2022:

Potřebujete prodat číslo nebo od někoho koupit? Vyplňte následující formulář a v tabulce prodej/koupě uvidíte zájemce či prodejce.

FORMULÁŘ PRODEJ NEBO KOUPĚ ČÍSLA

TABULKA PRODEJCŮ A ZÁJEMCŮ O ČÍSLO

 

07.11.2021 23:09

Tradiční zavírák přespolákové sezóny BoBoběh na 30 km měl už svůj 9. ročník a spolu s trasou Buď Fit na 10 km a dětským závodem na 1 km prověřil síly nejednoho závodníka. Závodu se celkem zúčastnilo 50 závodníků (37 mužů a 13 žen). Mezi muži byl na BoBoběhu na 30 km nejrychlejší stejně jako loni Matyáš Doubek z FUJ teamu, který zvládl trať v čase 2:02:59.  Druhé místo bral Jan Vacek s časem 2:07:01, třetí pak doběhl závodník Petr Marhoun v čase 2:13:45.  V ženách zvítězila již potřetí Bára Jíšová (Eleven Run team) s časem 2:15:35, což bylo celkově 6. místo. Druhá doběhla Svatoslava Kacířová v čase 2:32:22 a třetí Adéla Šeflová v čase 2:38:28. Trasu Buď Fit na 10 km opět vyhrála žena Michaela Pušová s časem 48:06 (rekord ženského závodu), druhá byla těsně Šárka Vyštejnová a třetí Radka Jedličková. V mužích běžel nejrychleji Petr Horodyský v čase 54:32, druhý byl Radek Ponke a třetí Jan Cihlář. Dětský závod v Klucích na 1 km vyhrál Ondřej Puš, v dětech pak byla první Veronika Pušová před Tadeášem Zoubkem a Beou Reslovou.

Výsledky - BoBoběh na 30 km + Buď Fit na 10 km + MINI na 1 km - kategorie

Fotogalerie: Ota Mrákota

Zároveň se tímto závodem uzavřel BoBoTriple, kde se započítávaly kromě běhu také výsledky z BoBoloppetu - 90km na běžkách a BoBokola - 90 km na lesním kole. Soutěž o pravého Krále Jizerských hor ovládl přesvědčivě již čtvrtý rok za sebou Michal Sedláček z pořádajícího eD system Silvini teamu o 31 minut před Petrem Marhounem a Janem Vackem. Královnou Jizerských hor se stala Svatoslava Kacířová před Janou Hacmacovou.

Král Jizerských hor - BoBoTriple 2021

Již od středy 10.11.2021 je možno se za výhodných podmínek hlásit na všechny výše uvedené závody v roce 2022. Neváhejte, kapacita je omezená. Přihlášení probíhá přes formulář na stránkách závodu. Budeme se na vás těšit. Budeme pokračovat i v dětských závodech v zimě MINI BoBo na 9 km pojatý jako "ve stopách BoBoloppetu" a při běhu zůstanou i trati 10 km a 1 km. Letos nás čeká již 11. ročník a dlužíme vám loňskou oslavu jubilejního ročníku!!!

01.09.2021 22:49

Máme pro vás dobrou zprávu! Konečně se zase 7. listopadu sejdeme na startu BoBoběhu, pokecáme, pak si společně proběhneme jednu z vybraných tratí, děti si zatím odběhnou svůj MINI závod na 1 km a pak si v cíli dáme pivo a zhodnotíme celou sezonu.

 

 

Pro závodníky běžící poslední část Triplu se časy normálně započítají do tabulky a BoBo Triple 2021 bude také řádně vyhlášen - Jizerské hory tedy budou mít svého krále!

Takže připomínáme, že se sejdeme v neděli 7.11. v 10:00 od Dolfinu a to pro obě tratě najednou, jak 30 km, tak i 10 km. 10:05 pak bude dětský závod. Od 9:00 je prezentace na Dolfinu.

19.06.2021 23:13

Po dvouleté pauze jsme se vrátili k pořádání BoBokola - závodu na lesním kole nebo koloběžce skrz Jizerské hory po originální trase zimního BoBoloppetu, tedy na 90 km. Podmínkou účasti bylo dokončení zimního závodu a této tradice se budeme držet i nadále. Na všechny závodníky čekalo v sobotu pořádné vedro, místy to na teploměru ukazovalo dokonce plus 36°C, přesto se do toho hned od začátku všech 24 startujících řádně obulo a nahoře na Rozmezí už bylo pole doslova roztrháno na jednotlivé kusy, které pak sváděli srdnaté soboje až do konce. Ti nejrychlejší to stihli za sluníčka, pomalejší pak čekalo doslova peklo v podobě dvou velmi silných bouřek a krubotí s ochlazením na 12°C. Inu závod drsných chlapů, jak se sluší a patří. V cíli byl nakonec nejrychleji František Landa v čase 3:15, v ženách zničila svoji konkurenci Jana Skrbková v čase 3:23. Seriál BoBotriple má za sebou první dva závody a v průběžném vedení v soutěži o Krále Jizerských hor je zatím Tomáš Jakoubek se součtem 8:22 s osmiminutovým náskokem před Františkem Landou. V ženách také ještě není rozhodnuto a Jana Skrbková vede s čase 11:45 o devět minut před Radkou Jedličkovou. Poslední závod BoBoběh na 30 km s převýšením 850 m, který je otevřen všem závodníků, se uskuteční v neděli 6. listopadu.

BoBokolo - muži - BoBokolo_vysledky_muzi.pdf (136 kB)

BoBokolo - ženy - BoBokolo_vysledky_zeny.pdf (129,6 kB)

BoBotriple - průběžné výsledky po 2. (3) závodě - BoBoTriple_prubeznevysledky.pdf (140,3 kB)Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

Po dvouleté pauze jsme se vrátili k pořádání BoBokola - závodu na lesním kole nebo koloběžce skrz Jizerské hory po originální trase zimního BoBoloppetu, tedy na 90 km. Podmínkou účasti bylo dokončení zimního závodu a této tradice se budeme držet i nadále. Na všechny závodníky čekalo v sobotu pořádné vedro, místy to na teploměru ukazovalo dokonce plus 36°C, přesto se do toho hned od začátku všech 24 startujících řádně obulo a nahoře na Rozmezí už bylo pole doslova roztrháno na jednotlivé kusy, které pak sváděli srdnaté soboje až do konce. Ti nejrychlejší to stihli za sluníčka, pomalejší pak čekalo doslova peklo v podobě dvou velmi silných bouřek a krubotí s ochlazením na 12°C. Inu závod drsných chlapů, jak se sluší a patří. V cíli byl nakonec nejrychleji František Landa v čase 3:15, v ženách zničila svoji konkurenci Jana Skrbková v čase 3:23. Seriál BoBotriple má za sebou první dva závody a v průběžném vedení v soutěži o Krále Jizerských hor je zatím Tomáš Jakoubek se součtem 8:22 s osmiminutovým náskokem před Františkem Landou. V ženách také ještě není rozhodnuto a Jana Skrbková vede s čase 11:45 o devět minut před Radkou Jedličkovou. Poslední závod BoBoběh na 30 km s převýšením 850 m, který je otevřen všem závodníků, se uskuteční v neděli 6. listopadu.

BoBokolo - muži - BoBokolo_vysledky_muzi.pdf (136 kB)

BoBokolo - ženy - BoBokolo_vysledky_zeny.pdf (129,6 kB)

BoBotriple - průběžné výsledky po 2. (3) závodě - BoBoTriple_prubeznevysledky.pdf (140,3 kB)Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

Po dvouleté pauze jsme se vrátili k pořádání BoBokola - závodu na lesním kole nebo koloběžce skrz Jizerské hory po originální trase zimního BoBoloppetu, tedy na 90 km. Podmínkou účasti bylo dokončení zimního závodu a této tradice se budeme držet i nadále. Na všechny závodníky čekalo v sobotu pořádné vedro, místy to na teploměru ukazovalo dokonce plus 36°C, přesto se do toho hned od začátku všech 24 startujících řádně obulo a nahoře na Rozmezí už bylo pole doslova roztrháno na jednotlivé kusy, které pak sváděli srdnaté soboje až do konce. Ti nejrychlejší to stihli za sluníčka, pomalejší pak čekalo doslova peklo v podobě dvou velmi silných bouřek a krubotí s ochlazením na 12°C. Inu závod drsných chlapů, jak se sluší a patří. V cíli byl nakonec nejrychleji František Landa v čase 3:15, v ženách zničila svoji konkurenci Jana Skrbková v čase 3:23. Seriál BoBotriple má za sebou první dva závody a v průběžném vedení v soutěži o Krále Jizerských hor je zatím Tomáš Jakoubek se součtem 8:22 s osmiminutovým náskokem před Františkem Landou. V ženách také ještě není rozhodnuto a Jana Skrbková vede s čase 11:45 o devět minut před Radkou Jedličkovou. Poslední závod BoBoběh na 30 km s převýšením 850 m, který je otevřen všem závodníků, se uskuteční v neděli 6. listopadu.

BoBokolo - muži - BoBokolo_vysledky_muzi.pdf (136 kB)

BoBokolo - ženy - BoBokolo_vysledky_zeny.pdf (129,6 kB)

BoBotriple - průběžné výsledky po 2. (3) závodě - BoBoTriple_prubeznevysledky.pdf (140,3 kB)Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

Po dvouleté pauze jsme se vrátili k pořádání BoBokola - závodu na lesním kole nebo koloběžce skrz Jizerské hory po originální trase zimního BoBoloppetu, tedy na 90 km. Podmínkou účasti bylo dokončení zimního závodu a této tradice se budeme držet i nadále. Na všechny závodníky čekalo v sobotu pořádné vedro, místy to na teploměru ukazovalo dokonce plus 36°C, přesto se do toho hned od začátku všech 24 startujících řádně obulo a nahoře na Rozmezí už bylo pole doslova roztrháno na jednotlivé kusy, které pak sváděli srdnaté soboje až do konce. Ti nejrychlejší to stihli za sluníčka, pomalejší pak čekalo doslova peklo v podobě dvou velmi silných bouřek a krubotí s ochlazením na 12°C. Inu závod drsných chlapů, jak se sluší a patří. V cíli byl nakonec nejrychleji František Landa v čase 3:15, v ženách zničila svoji konkurenci Jana Skrbková v čase 3:23. Seriál BoBotriple má za sebou první dva závody a v průběžném vedení v soutěži o Krále Jizerských hor je zatím Tomáš Jakoubek se součtem 8:22 s osmiminutovým náskokem před Františkem Landou. V ženách také ještě není rozhodnuto a Jana Skrbková vede s čase 11:45 o devět minut před Radkou Jedličkovou. Poslední závod BoBoběh na 30 km s převýšením 850 m, který je otevřen všem závodníků, se uskuteční v neděli 6. listopadu.

BoBokolo - muži - BoBokolo_vysledky_muzi.pdf (136 kB)

BoBokolo - ženy - BoBokolo_vysledky_zeny.pdf (129,6 kB)

BoBotriple - průběžné výsledky po 2. (3) závodě - BoBoTriple_prubeznevysledky.pdf (140,3 kB)Více zde: https://www.boboloppet.com/home/newscbm_750233/5/

V sobotu 19. června se uskutečnil sedmý ročník (8.) obnovené veřejné vyjíždky na lesním kole nebo koloběžce skrz Jizerské hory po originální trase zimního BoBoloppetu, tedy na 90 km. V kraji Jizerských hor tentokráte panovalo krásné slunečné počasí s teplotou lehce nad 30°C. Podmínkou účasti byl alespoň jeden start v jednom z našich závodů v historii a této tradice se budeme držet i nadále. Zázemí celé akce bylo na Baru Dolfin v centru obce Bedřichov ve Skiservisu Mára. Na startu se sešla poměrně silná konkurence a tak byl vítězný čas těsně nad 3 hodiny!!! Na trať vyrazili i dva koloběžkáři (Milan Jelínek a Jakub Podlešák).

Vítězem se stal v rekordu trati Michal Sedláček s časem 3:02:03 před Františkem Landou, který s ním dojel v naprosto identickém čase a tak o prvenství v závodě rozhodl až tradiční souboj v klikování a zde o jeden klik vyhrál právě Michal. Třetí dojel o deset minut později Honza Vacek. V ženách vyhrála Svatoslava Kacířová v čase 3:59,20 před Kamilou Kosinovou a Janou Hacmacovou. Veteránskou kategorii pak ovládl David Landa časem 3:17:37. Po závodě proběhla na Baru Dolfin přátelská afterpaarty s vyhlášením výsledků, o plná bříška a spokojené úsměvy účastníků se postarala tradičně nejlepším cateringem Zuzanka, Ifka a Pípa, která celý závod i zorganizovala.

Seriál BoBotriple má za sebou první dva závody a v průběžném vedení v soutěži o Krále Jizerských hor je zatím loňský král Michal Sedláček se součtem časů 7:05 s velkým náskokem 14 minut před Františkem Landou, o dalších 19 minut zpět je Petr Marhoun. V ženách je souboj v podstatě také rozhodnut, když Kamila Kosinová vede s časem 10:32:04 o 1 hodinu a 8 minut před Svatoslavou Kacířovou, která má 3 minuty náskok na třetí Janu Hacmacovou. Poslední závod BoBoběh na 30 km s převýšením 850 m, který je otevřen všem závodníkům, se uskuteční v neděli 7. listopadu v Bedřichově na upravené trati se startem i cílem na Dolfinu. Zároveň bude závod Buď Fit na 10 km a dětský závod na 1 km ke kostelu.

Výsledky: BoBoKolo 2021 - BoBoTriple 2021 (po 2. ze 3 závodů)
 

Záznamy: 6 - 10 ze 153
<< 1 | 2 | 3 | 4 | 5 >>

Anketa

Jak se chystáte jet?

Klasika (724)
Bruslení (440)
Soupaž (388)
Skůtr (378)

Celkový počet hlasů: 2316